Aloeveralı Eşek Sütlü Sabun - 100 gr. - Sabun
Aloeveralı Eşek Sütlü Sabun - 100 gr. - Sabun

Aloeveralı Eşek Sütlü Sabun - 100 gr. (HTSB034)

Fiyat : 315,00 TL(KDV Dahil)

%40 oranında eşek sütü içerir.

Aloeveralı Eşek Sütü Sabununun Hikayesi Nereden Geliyor?
Eşek sütü, anne sütüne eş değer bir süt olarak bilinse de güzellik için de kullanılan nadide bir üründür. Özellikle kadınların antik çağlarda eşek sütünü güzelleşmek için kullandıkları yapılan çeşitli kazı çalışmalarında ortaya çıkmıştır. Milattan önce 69 yıllarında yaşayan meşhur Mısır Kraliçesi Kleopatra da bunu en iyi bilenler arasındaydı. Kraliçe Kleopatra, güzelliğini korumak amacıyla ve cildinin genç kalması için sürekli süt banyoları yapardı
Efsaneye göre kraliçenin bir günlük banyosu için 700 eşek sağılarak süt temin edilirdi. Kleopatra’nın banyo için kullandığı eşek sütünün ekşitilmiş süt olduğu da öne sürülen bazı teoriler arasında. Bu iddiayı ortaya atanlar ise sütte bulunan şeker laktozunun, bakteriler tarafından laktik aside dönüştüğünü ve ekşi sütün deriyi cilalama özelliğinin bulunduğunu düşünürler.
Kleoapatra’nın yanı sıra Roma İmparatoru Neron’un eşi Poppaea Sabina’nın da eşek sütü ile yıkandığına dair yazılı kayıtlar bulunuyor. Ayrıca kraliçe, sadece süt banyosu yapmakla kalmayıp her gün yüzünü de eşek sütü ile yıkadığı biliniyor. Romalı tarihçi Gaius Plinius Secundus’un söylemine göre, Roma Kraliçesine eşek sütünün “cildi hastalıklardan, güzelliği ise bozulmaktan koruyacak bir sihir” olduğu söylenmiş ve güzellik rutinine bu şekilde girmiştir.
Eşek sütünün tıbbi olarak kullanımı da çok eskiye dayanır.Tıbbın babası olarak tanınan Hipokrat (M. Ö. 460-370) birçok hastalıkta eşek sütünü kullanmıştır. Dişi eşekler günde 0,2 ila 0,3 litre arasında süt verir. Eşek sütü yağ ve protein açısından fakir olsa da laktoz yani süt şekeri bakımından oldukça zengindir.
Bazı araştırmacılar eşek sütünün tedavi edici özelliğinin, içerisindeki laktoz oranının yüksek olmasından kaynaklandığını savunur. Eşek sütü oldukça güçlü bir içeriğe sahip olduğu için eşek sütü sabununun da oldukça fazla faydası bulunur.

Hatice Teyze Aloeveralı Eşek Sütü Sabununda Hangi Malzemeler Bulunuyor?
Aloe vera ve eşek sütünü birleştiren Hatice Teyze Aloe Veralı Eşek Sütü Sabunu içeriğinde; zeytinyağı, eşek sütü, Hindistan cevizi yağı, aloe vera yağı ve kül suyunun özel bir karışımı bulunur. Eşek sütü bol miktarda A, B1, B2, C ve E vitaminlerini içerir. Eşek sütü içerisinde yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, fosfor, çinko, potasyum ve sodyum barındırır.

Aloeveralı Eşek Sütü Sabunu Cilt Bakımında Kullanılabilir mi?
Özellikle kış aylarında kuruyan cildinize iyi gelen aloeveralı eşek sütü sabunu teninizi soğuktan ve güneşin zararlı etkilerinden korur. Eşek sütü sabunu cildinizi beslerken aynı zamanda nemlendirir ve yumuşacık yapar.
İçerisinde kimyasal madde barındırmayan, doğal sabun olarak kullanılan eşek sütü sabunu cilde parlaklık verir. Ayrıca cildin nem oranını dengeleyerek cilt kararmalarını ve cilt lekelerini önler.

Hatice Teyze Aloe veralı Eşek Sütü Sabunu Doğal mı?
Doğal maddeler kullanılarak üretilen eşek sütü sabunu, vitamin ve mineral açısından da oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Cildinizi temizlemek ve günlük rutin bakımlarınızı yapmak için kullanabileceğiniz aloeveralı eşek sütü ile üretilen sabunlar, cildinizi derinlemesine nemlendirir.

Aloeveralı Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?
Hatice Teyze Aloeveralı Eşek Sütü Sabununu düzenli olarak sabah, öğle ve akşam 3 defa kullanabilirsiniz. Cildinizi köpürttükten sonra 5 dakika beklemeniz yeterlidir. Bol su ile durulayıp eşek sütü sabununun cildinize verdiği yumuşaklığı hissedebilirsiniz. Laktoz alerjiniz varsa ürünü kullanmanız tavsiye edilmez.

Aloeveralı Eşek Sütü Sabununun Farkı
Eşek sütü kolay ulaşılabilecek bir besin maddesi olmadığı için pahalıdır. Ayrıca eşek sütünün tıbbi faydaları olduğuna inanıldığı için anti-alerjik ve düşük yağlı olmasından dolayı, inek sütüne oranla 60 kat daha fazla vitamine de sahiptir. Bu durum eşek sütünden yapılan eşek sütü sabununun da fiyatlarını etkilemektedir.
Eşek sütünün elde edilmesi sürecinde ciddi bir emek ve çaba söz konusudur. Eşeklerin en sağlıklı şekilde beslenmesi, süt veriminin artması için şarttır. Bu nedenle en iyi koşullarda yetiştirilen eşekler, sütlerini bizimle paylaşır. Her ne kadar iyi beslenseler bile bir eşeğin gün içerisinde verebileceği süt miktarı 1 LT’dir. Bu nedenle; çok sayıda eşeğin en doğru koşullarda beslenmesi ve çok miktarda sütün doğru koşullarda sabuna dönüştürülmesi için büyük emek ve çaba gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR