Bıttım Sabunu - 100 gr. - Sabun
Bıttım Sabunu - 100 gr. - Sabun
Bıttım Sabunu - 100 gr.-
Bıttım Sabunu - 100 gr.-
Bıttım Sabunu - 100 gr.-

Bıttım Sabunu - 100 gr. (HTSB012)

Fiyat : 135,00 TL(KDV Dahil)
Bıttım sabunu saç ve cilt için tercih edilen tamamen doğal içeriğe sahip bir üründür. Saçların gücünü geri kazanmasına yardımcıdır. Cildin ve saçların hem yumuşacık olmasını hem de ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Bıttım Sabunu Nedir?
Bıttım, yabani fıstığın henüz olgunlaşmamış meyvesidir. Bıttım bitkisinin diğer adı yabani fıstık, çitlembik ya da menengiç olarak da bilinir. Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaygın olarak yetiştirilir.

Hatice Teyze Bıttım Sabununun İçeriği
Hatice Teyze bıttım sabunu içerisinde katkı maddeleri barındırmaz. Tamamen doğal bileşenlerden üretilen bu sabunun içinde bulunan malzemeler şunlardır;

Menengiç yağı
Zeytinyağı
Hindistan cevizi yağı
Kül suyu

Yüksek antioksidan, Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri içeren zeytin, cildi ve saçları beslemesi ile bilinir. Hindistan cevizi ise E vitamini açısından son derece zengin olmakla birlikte uygulandığı bölgeyi yumuşacık yapar. Meşe odununun yakılması sonucu elde edilen külün arındırıcı ve yumuşatıcı etkisi bulunur.

Menengiçin(Bıttımın) Hikayesi
Anadolu’nun verimli topraklarında yetişen her bir bitki şifa kaynağıdır. Mezopotamya'nın en sık üretilen bitkilerinden biri olan olan menengiç, yüzyıllardır kullanılmaktadır. Siirt ve çevresinde üretilen bitkinin namı bütün dünyaya yayılmıştır.

Tamamen doğal bir şifa kaynağı olan menengiç, birçok formda satışa sunulmaktadır. Bıttım sabunu, bu ürünler arasında en çok bilinendir. Yüzyıllardır kullanılan bıttım sabunu faydaları göz dolduruyor.

Mezopotamya’da yaşayan kadınlar tarafından üretilen sabunun tarihçesi çok eski yıllara dayanmaktadır. Üretimine nasıl başladığına dair kesin bir bilgi olmasa da Anadolu’nun en eski bitkisel ürünlerinden biri olduğu bilinmektedir.

Menengiç bitkisinin antiseptik özelliği sayesinde egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarına, yaralara ve ergenlik sivilcelerin düzelmesine destek olduğu bilinir. Saçlarda ise düzenli ve uzun vadede kullanıldığında; güçlendirici, nemlendirici ve beyazlayan saçların rengine tekrar kavuşmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.
Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?
Günlük bakım rutinini doğal ürünlerle tamamlamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan bıttım sabunu, başta saç olmak üzere vücudun pek çok bölgesine uygulanabilir. Saç bakımına önem verenlerin vazgeçilmezi olan bıttım sabunu, tüm dünya tarafından kullanılmaktadır.

Bıttım sabununu kullanırken özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta yoktur. Hemen her cilt tipi için uygundur. Özellikle doğal ürünleri kullanırken ürünlerin etkilerini deneyimlemek için düzenli bir kullanım şarttır.

Anadolu’da yıllardır kullanılan doğal sabun, birçok kadının güzellik sırrıdır. Hayatında doğallığa yer veren ve kendini önemseyen herkesin kullandığı bu ürün, benzersiz faydaları ile yüzünüzü güldürmeyi başaracak!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR