Çay Ağacı Sabunu - 100 gr. - Sabun
Çay Ağacı Sabunu - 100 gr. - Sabun

Çay Ağacı Sabunu - 100 gr. (HTCB002)

Fiyat : 135,00 TL(KDV Dahil)
135,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Çay Ağacı Sabunu, cildini doğal el yapımı sabunlarla arındırmak isteyen kişilerin tercihidir.

Çay ağacından elde edilen bu sabun cildinizi derinlemesine temizleyerek ferahlatır. Çay ağacının yüksek antiseptik özelliği bulunur. Antiseptik özellik cilt yüzeyindeki mikropların kırılmasına yardımcıdır. Bu nedenle akne ve siyah nokta problemi yaşayan kişiler çay ağacı içeren ürünleri tercih ederler.

Çay Ağacının Hikayesi
Avustralya ve Yeni Zelanda yerlilerinin yüzlerce yıldır kullandığı çay ağacı, 1700’lü yıllarda yaralıları tedavi etmek amacıyla kullanırdı. Bu bitkinin antiseptik özelliğini keşfeden yerliler bu bitkiyi mümkün olan her yerde hatta içeceklerinde bile kullanmışlardır. Bu keşfin sayesinde çay ağacı günümüze kadar uzanan yolculuğunu tamamlamıştır.

Doğal olarak içerdiği terpinen-4-ol bileşeni bu bitkiyi etkili bir mikrop kırıcı silaha dönüştürmektedir. Bu sayede çay ağacı yapraklarının kullanıldığı cilt yüzeyi mikrop kapmadan hızlı şekilde kendini onarabilir.

Hatice Teyze imzasıyla hazırlanan Çay Ağacı Sabunu, özelliğini bu bitkinin gücünden alır. Doğudan batıya tüm dünyada sıkça tercih edilen bu sabun, tamamen doğal yapısıyla öne çıkarak doğanın nadide değerlerini bir arada sunar.

Çay Ağacı Sabunu Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Çay ağacı yaprakları, özellikle yağlı ve akne oluşumuna eğilimli cilt tipleri için oldukça uygun olması sebebiyle cilt ve yüz bakımında önemli bir yere sahiptir. Gücünü çay ağacından alan bu sabunu özellikle yağlı ve akneli cilde sahip kişiler tercih edebilir. Ancak yine de her cilt tipine uygun bir üründür.
Tamamen doğal metotlarla ve soğuk sıkım tekniğiyle elde edilen çay ağacı yağı, Hatice Teyze Çay Ağacı Sabununun temel bileşeni olarak sizlere sunulur.

Nasıl Kullanılır?
Doğanın gücünü yansıtan doğal Çay Ağacı Sabununu yüzünüz, cildiniz ve saçlarınız için kullanabilirsiniz. Dilerseniz çay ağacı tonik ve çay ağacı krem ile cilt bakım rutininizi destekleyebilirsiniz.
Sabah ve akşam kullanımıyla günlük bakımınızın suyla birleşen saf hali olmaya aday bu sabun, kişisel temizliğinizin vazgeçilmezlerinden olacak!

Hatice Teyze Çay Ağacı Sabunu Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze’nin özenli ve hassas tariflerinin doğal bitki özleriyle bir araya geldiği doğal sabun çeşitleri, cilt temizliğinizi özel bakım gücüyle birleştirir.
Üretim bandında yalnızca doğal tekniklerden yararlanarak hazırladığımız sabunun elde edilme aşamaları şu şekildedir:
Çay ağacı ve yardımcı tüm malzemeler yağı çıkarılmak üzere atölyelere gelir
Soğuk sıkım tekniğiyle yağı çıkarılan ürünler sabun olmak üzere ayrılır.
Bu sürede yağlar doğal çökertme işlemi görürerek tortusundan ayrıştırılır ve selüloz filtreden geçirilir.
Yağlar sabun yapılmak üzere bir araya getirilir.
Soğuk sıkım tekniği sayesinde bitki özlerinin doğal yapısı ve içindeki faydalı bileşenler korunur.
100 gramlık kalıp halinde sizlere sunulan Hatice Teyze Çay Ağacı Sabunu, vazgeçilmez temizlik ürünlerinizden biri olmaya aday!

Hatice Teyze Çay Ağacı Sabununun Farkı
Hatice Teyze; doğanın gücü ve bitkilerin faydasını içinde barındıran doğal ürünler üreterek sizlere sunmayı arzular.
Güzellik ritüelinizi gerçekleştirirken özünü kaybetmemiş, doğal yapısı bozulmamış kaliteli ürünleri kullanmanız için büyük bir hassasiyetle çalışılır.
Hatice Teyze’nin ekibi üretimden raflama kısmına kadar her adımı denetleyerek analizler gerçekleştirir. Uygun çevre koşullarını sağlayan, doğru tohum ve topraktan elde edilen hammaddelerle ürünlerini üretir. Tüm sabunlardaki yağlar soğuk sıkım tekniğiyle elde edilmektedir. Dede ve ninelerimizden gelen geleneksel metodları en son teknoloji ile harmanlayarak doğayı evinize getirir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR