Defneli Eşek Sütlü Sabun - Sabun
Defneli Eşek Sütlü Sabun - Sabun

Defneli Eşek Sütlü Sabun (HTSB043)

0,00
Fiyat : 126,00 TL(KDV Dahil)

Defneli Eşek Sütü Sabunun büyüsüne kapıldığınız andan itibaren cildiniz canlanıp yumuşayacak ve göz alıcı bir şekilde parlaklık kazanacak.
Hatice Teyze Defneli Eşek Sütü Sabunu içeriğinde ise zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, eşek sütü, kül suyu ve defne içerir. Alabildiğine yeşil rengiyle dikkat çeken defneli eşek sütü sabunu kesinlikle baş tacınız olacak.

Saçlarınıza ve cildinize ihtiyacı olan temizliği ve nemi verebilecek muhteşem bir sabun; Hatice Teyze Eşek Sütlü Defne Sabunu! Defne sabununun özünde ‘garlı’ adıyla da bilinen defne yaprağı yağı ve saf zeytinyağı bulunur. Erkeklerden kadınlara, gençlerden yaşlılara kadar herkesin kullanabileceği tamamen doğal bir sabundur. Özellikle kuru cilde veya sivilce problemine sahip kişilerin bu sabunu tercih etmesini öneriyoruz.

Eşek Sütü ve Defne Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

 

 

A, B1, B6, C, D, E vitaminleri açısından oldukça zengin olan eşek sütü, Omega 3 ve Omega 6 kaynağıdır. Yüksek kalsiyumlu olması sebebiyle sıradan sabunlara göre 4 kat daha az yağ içermektedir. Üstelik doğal bir retinol ve kolajen deposudur. Bu da kırışıklıkları gidererek daha genç görünmenize yardımcı olmaktadır.

Tipik bir Akdeniz bitkisi olan defne, aynı zamanda çok amaçlı kullanım alanlarına olan uygunluğu ile bilinir. Buzul çağından bu yana varlığı devam eden, mitolojilerde de sıklıkla adı geçen defne adının savaş tanrısı Apollon’un aşık olduğu Daphne isimli bir kızdan geldiğine inanılır. Ölümsüzlüğün simgesi olarak kabul edilir. Her daim mis kokulu ve yemyeşil yapraklara sahiptir.

Şifalı bir bitki türü olan defne, tıbbi ve aromatik tedavilerde sıklıkla kullanılır. Her daim yeşil kalabilen ve taze olarak kullanılabilen defne yaprağı Türkiye’de en çok Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinde görülür. Binbir emekle üretilen defne sabunu cildinizde olumlu etkiler bırakır. Defne sabunu faydaları da saymakla bitmeyecek kadar uzundur.

  • Gözenekleri açar ve derinlemesine temizler.
  • Antiseptik özelliği sayesinde sivilce ve siyah noktalarla savaşır.
  • Doğal peeling etkisine sahiptir.
  • Romatizma ve varis ağrılarının yatışmasına yardımcıdır.
  • Saç kepeğine ve saç dökülmesine karşı etkilidir.
  • Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarında etkilidir.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Defne sabununu hem kadınlar hem de erkekler kullanabilir. İstersiniz saçlarınızda isterseniz cilt üzerinde kullanabileceğiniz bu doğal sabun cildinizi derinlemesine temizleyerek arındıracaktır.

Saçlarda kullanmak için iyi bir fırça ile kökten uca saçlarınıza yedirin. İyice köpürterek saçın her yerini yıkayın ve 20 - 30 saniye kadar masaj yapın. Ilık su ile saçlarınızı durulayın.

Erkekler bu sabunu traş köpüğü yerine kullanabilir. Aynı zamanda saçlarında ve ciltlerinde de uygulayabilirler.

Defne Sabununda Neler Bulunur? Nasıl Elde Edilir?

Hatice Teyze Defne Sabununun içinde defne yağı, saf zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve kül suyu bulunur. Kül suyu, meşe odunundan elde edilir ve temizleyici özelliği vardır. Aynı zamanda sabunun katılaşmasına yardımcı bazik özelliğe sahip bir bileşendir. Zeytinyağı ise içerdiği yararlı yağ asitleri ve vitaminler sayesinde tam bir cilt dostudur. Cildi besler, yumuşatır, korur ve nemlendirir. Hindistan cevizi yağı E vitamini deposu olduğundan tıpkı zeytinyağı gibi cildi nemlendirme özelliğine sahiptir.

Hatice Teyze Defne Sabunu tüketime hazır olana kadar binbir meşakkatli süreçten geçer. Bu naturel sabunu oluşturacak ürünlerin hasadı ile başlayan aşamalar; pişirme, kurutma ve ardından da kesme işlemleriyle devam eder.

Soğuk sıkım yöntemi kullanılarak değerli yağlarına ulaşılan defne; zeytinyağı ve hindistan cevizi yağlarıyla bir araya getirilir. Yağların sabuna dönüşmesini sağlamak için kül suyu eklenir ve kıvam alana kadar karıştırılır.

Kuruyana kadar bekletilen doğal defne sabunları aynı boy ve ebatlarda kesilerek çevre dostu şekilde paketlenir ve mağazalara dağıtılmak üzere yola çıkar.