Eşek Sütlü Sabun - 100 gr. - Sabun
Eşek Sütlü Sabun - 100 gr. - Sabun

Eşek Sütlü Sabun - 100 gr. (HTSB007)

Fiyat : 315,00 TL(KDV Dahil)

%40 oranında eşek sütü içerir.

Eşek Sütü Sabununun Hikayesi Nereden Geliyor?
Tarihin en güçlü kadınlardan biri olarak bilinen ve birçok efsaneye konu olan Kleopatra, sahip olduğu güzelliğiyle de birçok kitabın eşsiz sayfalarını süslemiştir. Antik Mısır Kraliçesi meşhur Kleopatra’nın güzelliğinin ve genç görünümünün asıl sırrı, yapmış olduğu eşek sütü banyolarıdır. Efsaneye göre; Kraliçe Kleopatra’nın günlük banyosunu yapabilmesi için gerekli olan süt miktarı yaklaşık 700 eşeğin sağılması ile elde edilir.

Günümüzde eşek sütü banyosu yapma fikri pek mümkün görünmese de eski çağlarda bu yöntemi kullanan tek kişi Kleopatra değildir. Roma İmparatoru Nero’nun güzeller güzeli eşi İmparatoriçe Poppaea Sabina da eşek sütünün mucizesinden faydalanan bir kadındır. Sabina’nın eşek sütünün cilt üzerindeki gençleştirici etkisine inandığı ve eşek sütü bakımını bir rutin haline getirdiği bilinir. Hatta sütlerin etkisi o kadar kuvvetliydi ki Poppaea seyahat ederken bile eşek sütü bakımından vazgeçmemek için yanında eşek sürüleri taşır.

Equus Asinus’lardan yani evcilleştirilmiş eşekten elde edilen eşek sütü, Antik çağlardan günümüze kadar kozmetik amaçlı olarak kullanılır.

Eşek sütü bileşenlerinin antibakteriyel özellikleri cilt lekeleri ve yağlanma gibi cilt rahatsızlıklarında dikkat çekici olumlu sonuçlar ortaya çıkar. Eşek sütünün içerdiği zengin vitamin ve mineraller eşek sütü sabunlarını eşsiz bir doğal sabun haline getirir.

Doğanın gücünü ve mucizesini insanlarla buluşturan Hatice Teyze, tamamen doğal malzemelerden yapılmış ürünlerini sizlere daha güvenli ve daha sağlıklı bir kişisel bakım sunma arzusuyla özenle üretir. Çünkü Hatice Teyze olarak cildiniz için en doğru bakımın paraben, sülfat ya da çeşitli kimyasallar kullanılmadan sadece taze ve doğal yollarla yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Hatice Teyze Eşek Sütü Sabununda Hangi Malzemeler Bulunuyor?
Tamamen doğal yollarla elde edilmiş olan zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera yağı ve kül suyu içeren saf, doğal ve organik Hatice Teyze Eşek Sütü Sabunu; içerdiği A, B, C ve E vitaminleri sayesinde vazgeçilmez bir bakım rutininiz haline gelecek!

Eşek Sütü Sabunu Cilt Bakımında Kullanılabilir Mi?
Cildimiz, vücudumuzun en büyük organı ve vücudu tüm dış faktörlerden koruyan bir bariyerdir. Bu sebeple cildimize gerekli bakımları uygulamak daha sağlıklı ve zinde bir hayat sürmek için en önemli adımlardan biridir. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmayan Hatice Teyze Eşek Sütü Sabunu tamamen doğal yollarla üretilmiştir.

Genç, nemli, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt isteyenler için eşek sütü sabunu son derece doğru bir seçenektir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini, cilt renginin dengelenmesini ve cildin doğal yollarla temizlenmesini sağlayan eşek sütü, aynı zamanda cilt lekeleri gibi problemlerden korunmanıza da yardımcı olur.

Eşek sütü sabununu kullanırken dikkat etmeniz gereken tek şey laktoz alerjinizin olmamasıdır. Eğer laktoz alerjiniz varsa kullanmamanızı öneririz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR