İncir Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
İncir Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

İncir Çekirdeği Yağı - 150 ml. (HTBU029)

Fiyat : 450,00 TL(KDV Dahil)
450,00 TL 'den başlayan taksitlerle
İncir çekirdeği yağı dahili ve harici kullanım için uygun bir yağdır.
İncir çekirdeği, bilinen en yüksek Omega-3 değerine sahip besinlerden biri olarak öne çıkar. A, B, E ve C vitaminleriyle zengin bileşenler sunan incirin çekirdeği, doğal yöntemlerle soğuk sıkım aşamasından geçirilerek bitkisel yağ biçiminde kullanılabilir.

İncir Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
İncir çekirdeği, içerdiği zengin vitaminler sayesinde tüm vücudunuza iyi gelecek ve fayda sağlayacak bir yapıya sahiptir.
Dahilen kullanım için: 70 kg ve üzeri kişiler günde bir yemek kaşığı, 70 kg altı kişiler günde bir tatlı kaşığı ölçüsünde bu yağı tüketebilir. Dilerseniz bu bitkisel yağı dozajı dahilinde yemeklerinize ya da salatalarınıza ekleyebilirsiniz.
Haricen kullanım için: İncir çekirdeği yağı cilde uygulanabilir. Bu yağı evde doğal olarak hazırladığınız maske, serum, krem ve toniklerinize ekleyebilirsiniz. Dilerseniz yağı direkt olarak bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.
Bu ürünü farklı yağlarla karıştırarak vücudunuz için de kullanabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ile yapacağınız karışımı şikayetçi olduğunuz bölgelere masaj yaparak yedirebilirsiniz.
Ürünün Saklama Koşulları
İncir çekirdeği yağını 150 ml’lik kutusunda, kullandıktan sonra ağzını sıkıca kapatarak saklayabilirsiniz. 25 dereceden düşük sıcaklıkta ve güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde, çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza ediniz.
İncirin Hikayesi
İncir, Akdeniz’in bereketli topraklarının bizlere sunduğu en kıymetli besinlerden biridir. İncir ağacı, incir yaprağı ve incir meyvesi bin tohumlu yapısından gelen bereket imgesini, tarihin her sahnesinde taşımış ve günümüze ulaştırmıştır. Refahı ve barışı simgeleyen incir meyvesinin çekirdeği, doğanın gücünü anlamamızda adeta yol gösterici bir rol üstlenmektedir.
İncirin;
Omega 3
Omega 6
Omega 9
A Vitamini
E Vitamini
C Vitamini
B Vitamini
Antioksidanlar
bakımından zengin bir içeriğe sahip olması onu çok değerli bir meyve yapmaktadır. İncirin bilinen en büyük özelliklerinden biri antioksidan olmasıdır. Eski çağlarda pek çok hastalığın ve yaranın iyileştirilmesinde incirin kullanıldığı söylenir. İncir meyvesinin faydaları arasında;
Yüksek kan basıncını dengeleme
Deri hastalıklarını iyileştirme
Hücreleri uyarma ve hızlı yenilenmesini sağlama
Bağışıklık sistemini güçlendirme
maddeleri sıralanabilir. Bu nedenle incir çok eski zamanlardan beri tüketilen ve faydaları saymakla bitmeyen bir meyve olarak halen tüketilmektedir.
Hatice Teyze İncir Çekirdeği Yağı Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze incir çekirdeği yağının öyküsü, en doğal meyvelerin özenle seçilmesiyle başlar. İncir çekirdekleri soğuk sıkım tekniğinden geçirerek hiçbir ısıl işleme maruz bırakmadan kullanılır. Bu teknik sayesinde tüm faydalı bileşenleri korunan incir çekirdeklerinden elde edilen yağ süzme işlemine hazırlanır. Yağın içinde oluşan tortuları ayırmak için doğal çökertme tekniğini kullanır ve selüloz filtre yardımıyla süzme işlemi tamamlanır.
Üretim metotlarında tamamen doğal yollara başvurarak doğanın en saf halini sizlerle buluşturma yolunda büyük bir hassasiyet göstermekteyiz.

Hatice Teyze’nin sizlere sunduğu soğuk sıkım yağlar, her safhada gösterdiğimiz büyük özenin meyveleridir. Yağlarımızın tamamen doğal bileşenlerden oluşmasına dikkat etmekte, bu konuda özel bir hassasiyet taşımaktayız.

İhtiyaç duyduğunuz doğal ürünleri en saf haliyle sizlere ulaştırmak için özenle ve büyük bir hassasiyetle çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Bu anlamda incir çekirdeği yağı, doğanın saflığını ve bereketli incirlerin mucizesini cam şişede sizlere sunmaktadır. Doğal bitkisel yağ denince Hatice Teyze imzasına güvendiğinizi biliyor, bu güveni hak etmek için gereken titizliği gösteriyoruz.
İncir çekirdeği, Hatice Teyze’nin doğal ve saf üretim teknikleriyle nadide bir esere dönüştürülür. İncir çekirdeği yağı, incirin doğal yapısını bozmadan elde edilerek 150 ml’lik cam şişesinde sizlere sunulur. Yüzyılların izini taşıyan incir çekirdeğini güzellik ritüelinizin bir parçası haline getirmek için ürünü hemen satın alabilirsiniz!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR