Limon Yağı - 20 cc. - Uçucu Yağlar
Limon Yağı - 20 cc. - Uçucu Yağlar

Limon Yağı - 20 cc. (HTBU054)

0,00
Muhteşem güzelliğiyle bahçeleri süsleyen bir narenciye olan limon, özellikle mutfakların en vazgeçilmez besinleri arasındadır. Bu özelliğinin yanı sıra, zengin besin değerleri ve özellikle C vitamini deposu olmasıyla cilt bakım sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen limon yağı, cildinizi nemlendirmek ve ferahlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Olgun, akne veya leke problemine sahip ciltlerin özellikle tercih ettiği bir üründür.

Ferahlamak ve canlanmak isteyen kişilerin de içerek tercih edebileceği mis kokulu bir yağdır.

Limonun Faydaları Nelerdir?
Akdeniz’in bereketli topraklarının bizlere sunduğu en önemli mucizelerden biridir limon. Narenciye ürünleri şifasıyla bize fayda sunarken ağaçları bahçelerimizi güzelleştirir. Limon ağaçları, her baharda çiçekler açarak baharı müjdelemesiyle bilinir.

Turunçgillerin popüler üyelerinden limon, içerdiği yüksek C vitaminiyle öne çıkan bir bitkidir. Bu özelliğiyle; 100 mililitre limon suyu, günlük olarak tüketilmesi gereken C vitamini değerinin büyük bir miktarını karşılar. İnsanlar da bu bitkiyi yüzyıllardır sofralarından eksik etmez ve limonun binbir türlü kullanımından yararlanır.

C vitamini deposu olarak bilinen ve kendine sofraların ötesinde de yaygın bir kullanım alanı bulan limonun, insan vücuduna birçok faydası bulunmaktadır.

Limonun faydalarını detaylı olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Benzersiz içeriği sayesinde limonun en önemli özelliklerinden birisi antibakteriyel özelliğidir. Bu sayede enfeksiyonlara karşı koruma sağlayabilir ve doğal dezenfektan olarak kullanabilirsiniz.
Ev temizliğinden, ortama hoş bir koku yaymaya; hatta yemeklerinize farklı bir tat vermeye kadar birçok alanda güvenle kullanabilirsiniz.
İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirmeye destek olur.
Kilo vermeye ve iştahı azaltmaya yardımcı olmaktadır.
Benzersiz kokusu sayesinde ağızda oluşan kötü kokunun giderilmesinde etkilidir.
Diş eti çekilmelerini önlemeye yardımcı olur.
Antiseptik özelliği sayesinde ciltteki sivilce ve akneleri geçirerek yeniden oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
Suyla karıştırılarak seyreltildiğinde cildi temizleyici tonik görevi görmektedir.
Yağlı ciltlerde kullanıldığında yağlılığı azaltır ve yeniden yağ oluşumunu azaltır.
Cilt üzerinde yaşlanmadan kaynaklanan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
Özellikle sinek ısırığı gibi kaşıntıların azaltılmasını sağlar.

Hatice Teyze Limon Yağı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
Limon yağı, sofralarda sıklıkla kullanılan ve mutfaktan eksik edilmeyen bir üründür. Bununla birlikte güzellik rutinlerinin de önemli bir parçasıdır. Tercihini doğal gıdalardan ve bakım ürünlerinden yana kullanan sizler için büyük bir hassasiyetle hazırladığımız Hatice Teyze limon yağını hem dahili hem harici olarak kullanabilirsiniz.

Akdeniz’in tazeliğini mutfağınıza taşımak için yararlanabileceğiniz bu doğal yağın birkaç damlasıyla sofranıza lezzet katabilirsiniz.

Aynı zamanda limon, çeşitli yüz maskelerinde sıklıkla tercih edilen ve cilt temizliğinde karşımıza çıkan bir meyvedir. Kişisel bakım amacıyla yararlanabileceğiniz limon yağı, güzellik rutininize doğal bir dokunuş katar.

Güzellik rutininizin baş oyuncusu haline gelecek olan bu doğal yağ sayesinde cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında cildinizin yüz, boyun gibi hassas bölgelerine yağı incelterek uygulama yapmanız önerilmektedir. Kullanım öncesinde kol içinde alerji testi uygulayabilirsiniz.

Ağız bakımında limon yağını doğal diş macununa katabilir veya su ile karıştırarak gargara yapabilirsiniz.

Hatice Teyze Limon Yağı Nasıl Elde Edilir?
Doğanın gücünü gözler önüne seren limonun meyvesinden, suyundan, kabuğundan ve yağından ayrı ayrı ya da bir arada faydalanabiliriz. Hatice Teyze markası olarak, özenle seçilen limonları bir araya getirip en verimli ve doğal yöntem olan soğuk sıkım yöntemiyle yağlarını çıkarıyoruz.

Olgunlaşmamış limon kabuklarını soğuk sıkım tekniğinden geçirerek ortaya çıkardığımız limon yağı, bir bitkisel yağ olduğundan limonun doğal yapısını yansıtır. Aromatik limon yağını 10 cc’lik cam şişelerle paketleyerek sizlere sunuyoruz.