Propolisli Macun - 230 gr - Tahin & Pekmez
Propolisli Macun - 230 gr - Tahin & Pekmez

Propolisli Macun - 230 gr (HTAT056)

Fiyat : 585,00 TL(KDV Dahil)
585,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Faydaları yüzyıllardır bilinen propolis, Hatice Teyze imzası ile evlerinize taşınıyor. Hatice Teyze’nin lezzet dolu mutfağında hazırlanan ürün, doğanın eşsiz mucizesini evlerinize ulaştırıyor.

Sadece zencefil, bal ve propolisin muhteşem karışımından elde edilen ile Hatice Teyze propolisli macun genç yaşlı herkesin kullanabileceği güne zinde başlamanıza yardımcı bir üründür.

Propolis Nedir? Faydaları Nelerdir?
Propolis arıların ürettiği hoş kokulu ve kahverengimsi bir üründür. Arılar iğne yapraklı ağaçlardan, bitkilerin tomurcuk, gövde, yaprak ve salgılarından topladıkları maddeleri işleyerek reçineye benzer bir yapıya sahip olan propolisi üretirler. Bu bileşeni üretme nedenleri kovanlarını korumak amaçlıdır. Bu sayede kovan hem hijyenik kalırken hem de dışarıdan gelebilecek böceklere karşı doğal bir bariyer oluşur.

Propolisle ilgili dikkat edilmesi gereken nokta nereden elde edildiği konusudur. Arıların bulunduğu coğrafyaya hatta bölgelere göre çıkan propolis farklılık göstermektedir. Bundan dolayı da propolisin kalitesi ve faydası değişmektedir.

Propolisin bu denli sık kullanılmasının sebebi, insanlığa sunduğu doğal faydaları. Tabiatın en önemli armağanlarından biri olan propolis hem antibakteriyel hem de antioksidan özelliğe sahip son derece kıymetli bir özdür. Bu sayede yaraları iyileştirebilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Doğanın eşsiz mucizesi olan propolis, akciğer hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı olarak rol oynar. Bir diğer yandan, enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde de doğanın bu mucizesi kullanılmaktadır. İnsanlığa sunulan en cömert hediyelerden biri olarak hipertansiyon hastalığının tedavisinde dahi yardımcı olan bir üründür.

Propolisin Hikayesi
Propolis, insanlığın ilk dönemlerinden beri birçok alanda kullanıldı. Bilinen ilk kullanımı Antik Mısır’a kadar dayanmaktadır. Antik Mısır’da propolis, mumyalama sırasında kullanılırdı. Propolisin vücuda yararlı etkisi o zamanlardan beri biliniyordu.

İnkalar ise propolisi direkt olarak tüketmeyi tercih ediyordu. Beden üzerindeki olumlu etkileri keşfedildikten sonra, İnkalar için vazgeçilmez bir besin kaynağı oldu. 17. yüzyılda Londra’da ise doğal ilaçlar listesine girmeyi başardı.

Propolisli Macun Kimler, Nasıl Tüketebilir?
Propolisli macunu tüm sevdiklerinize güvenle yedirebilirsiniz. Çocuklara da uygun olan bu macunu günde 1 tatlı kaşığı tüketmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz bir dilim ekmeğin üzerine sürerek de tüketebilirsiniz. Kahvaltıda tüketmeniz güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olacaktır. Ürünü yedikten sonra kapağını sıkıca kapatarak güneşe maruz bırakmadan saklayınız. 25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklamanız tavsiye edilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR