Saf Zeytinyağlı Sabun - 100 gr. - Sabun
Saf Zeytinyağlı Sabun - 100 gr. - Sabun

Saf Zeytinyağlı Sabun - 100 gr. (HTSB010)

Fiyat : 135,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze Saf Zeytinyağlı Sabun hassas ve besleyici içeriğiyle bebeklerden yetişkinlere kadar herkes tarafından kullanılabilir. Cildin nefes almasına sağlayan ve nemlendiren bu sabun cilt bakımınızın vazgeçilmezi olacak! İçeriğinde sadece zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve kül suyu bulunur.

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Zeytinyağı vücudumuzu sadece içten değil dışarıdan da besleyen çok değerli yağ asitleri ve vitaminler barındıran bir üründür. Bu yüzden sadece yemek ve salatalara değil cilt bakım rutinimize de bu ürünü dahil etmeliyiz.. Bünyesinde A, D, E ve K vitaminlerini bolca bulundurur. Vücut için adeta doğal bir besleyici ve temizleyicidir.

Zeytinyağının cilde faydaları ise şunlardır;
Cilt üzerinde koruyucu bir bariyer görevi görür. Anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Bununla birlikte güneşin zararlı etkilerini ve sivilceleri hafifletmede etkilidir.
Ciltteki fazla yağı ve makyaj kalıntılarını temizlemeye yardımcıdır.
Yüksek nemlendirme kapasitesine sahiptir. Özellikle dudak kuruluğuna çok iyi gelir.
Gözenekleri açar ve tıkanmasını önler.
Ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcıdır.
Erken yaşlanma belirtileri olan ince kırışıklıklarda etkilidir.
Saçları yumuşatma ve besleme özelliği bulunur.
Saç kepeğinin oluşumunu önlemede etkilidir.
Saç köklerini beslemeye yardımcıdır.

Zeytinin Hikayesi...
Zeytin, Akdeniz ikliminin bereketli topraklarında yetişerek sofralarımıza gelen kadim bir bitkidir. Dini kitaplarda, mitolojik anlatılarda, efsanelerde ve çeşitli hikayelerde kendine yer bulan zeytin; çağlar boyunca büyük bir öneme sahip olmuştur. Tarihin her sahnesinde karşımıza çıkan zeytin, zeytin dalı metaforuyla barışı simgelemektedir. Binlerce yıllık serüveninde ağacıyla, yaprağıyla, bitkisiyle, yağıyla türlü kullanımlara imkan tanımıştır.

Güneşte ışıldayan zeytin ağacı yaprakları, binlerce yıl önce ehlileştirilmiştir. Zeytin tanelerinin hasadı ve preslenerek yağa dönüştürülmesi ise Antik Yunan medeniyetlerine kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Doğanın en büyük mucizelerinden olan zeytinin hem kendisi hem de yağı, bütün dinlerde değer atfedilen önemli bir konumdadır.

Zeytinyağlı Sabun Saçlara ve Cilde Uygun Mudur?
Tamamen doğal bileşenler içeren Hatice Teyze Saf Zeytinyağlı Sabun hem cilt hem de saçlar için kullanılabilir. Her cilt tipi ile uyumlu bir sabundur. Özellikle kepek probleminden şikayetçi olan veya saçlarını dolgun göstermek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir üründür.

Günlük cilt bakım rutininde sabah ve akşam olmak üzere kullanılabilir. Saçlarınız için de her duşta bu doğal sabunu tercih edebilirsiniz. Bir fırça yardımı ile ıslak saçlarınıza sabunu iyice yedirin. 20 - 30 saniye kadar masaj yaparak sabunu köpürtün. Ardından ılık su ile durulayın.

Narin yapısı sayesinde hassas ciltlerde ve bebeklerde de kullanımı uygundur.

Hatice Teyze Saf Zeytinyağlı Sabun Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze imzasıyla hazırlanan saf zeytinyağlı sabun, doğal bileşenlerle ve doğal üretim metotlarıyla elde edilmektedir. İçeriğindeki bulunan tüm ürünler Hatice Teyze atölyelerinde üretilir.

Bitkisel yağları hazırlarken soğuk sıkım tekniğine başvuruyoruz. Soğuk sıkım tekniği, zeytin ve hindistan cevizi yağlarını elde ederken bitki özlerini korumamıza yardımcı oluyor. Böylece, ortaya çıkan ürün yalnızca doğanın gücünden destek alıyor ve besleyici özelliklerini yitirmiyor.

Elde edilen yağlar kül suyu ile karıştırılır ve sabunlar katılaşmaya bırakılır. Hazır olan sabunlar dilimlenerek çevre dostu ambalajlara sarılır ve Hatice Teyze’nin raflarına doğru yola çıkmak üzere hazırlanır.

Cildini doğal ve besleyici bir şekilde arındırmak isteyen herkesin tercih etmek isteyebileceği bir ürün olan bu sabunu hemen denemenizi tavsiye ederiz
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR