Taze Enginar Konservesi - 600 gr. - Konserve
Taze Enginar Konservesi - 600 gr. - Konserve

Taze Enginar Konservesi - 600 gr. (HTKS019)

0,00
Fiyat : 59,00 TL(KDV Dahil)
Mis gibi kokusunu bünyesinde barındıran enginar son derece şifalı bir sebzedir. Sofralarda hem yaz aylarında hem de kış aylarında en baş köşede yerini alan enginar ile ister salata isterseniz de zeytinyağlı leziz yemekler yapabilirsiniz. Siz de Hatice Teyze taze enginar konservesi ile sofralarınızı çeşitlendirebilir ve aynı zamanda şenlendirebilirsiniz.

Hatice Teyze Taze Enginar Konservesinin Hikayesi
Baharın gelişini müjdeleyen enginarlar güzel yapraklarını kat kat büyütüp kendini adeta oluşturduğu kozasında saklar. Bu sebzenin ne denli lezzetli olduğunu bilen İzmirli kadınlar o taptaze enginarları tek tek dalından toplar. Şahane bir şekle sahip olan yapraklarını özenle ayırır.

El ustalığı isteyen şekil verme ve oyma işlemini enginarların kararmaması adına hızlıca yaparlar. Limonlu suya atılan enginarlar konserve olmak için sıralarını bekler. Hatice Teyze de taze enginar konservesi yapımında sizler için en olgun, en kaliteli ve en doğal olan ürünleri seçerek sofralarınızda yerini almasını sağlar.

Taze Enginar Konservesi Nasıl Tüketilebilir?
Hatice Teyze taze enginar konservesi son derece pratik bir üründür. Normal şartlarda enginarı satın almak kolayken hazırlaması ise deneyim ve ustalık gerektiren bir sebzedir. Taze enginar konservesi sizi bu zahmetten kurtaracak değerli bir yemek malzemesidir.

Kullanıma hazır enginarınızdan güzel bir zeytinyağlı yapabilirsiniz. Bunun için soğan, havuç, patates ve bezelyeyi yardımcı malzeme olarak hazırlamanız gerekir. Zeytinyağında sırası ile bu ürünleri kavurup ana malzeme olan enginarları kavanozdan çıkarabilirsiniz. Hazırladığınız taze enginarları tek tek bu iç malzemesi ile doldurabilirsiniz. Biraz sıcak su katarak pişirin. En son dokunuşu limon ile ekleyerek yapabilir ve yemeğinizi taçlandırabilirsiniz.

Taze Enginar Konservesi Doğal Bir Ürün müdür?
Ilıman iklim aşığı bir sebze olan enginar, besleyici olmasına rağmen kalorisi oldukça düşüktür. Formuna özen gösteren kişiler doğal ve taze enginar konservesini gönül rahatlığıyla tüketebilir. Lifli yapısı sayesinde bağırsak florasına da iyi gelen enginarlar ilaçsız tarım uygulamaları kullanılarak yetiştirilir ve Hatice Teyze taze enginar konservesi olurlar. Hem doğal hem de taptaze bir enginar arayışında iseniz bu konserve ürün tam sizin damak tadınıza göre.

Üretiminde dedelerimiz ve ninelerimizden gelen geleneksel yöntemlere başvurulur ve içerisine koruyucu ya da katkı maddesi eklenmez.

Hatice Teyze’de Konserveler Nasıl Elde Edilir?
Taze enginar konservesi hazırlanmadan önce bu narin sebze birçok aşamadan geçer. İlaçsız büyütülen enginarlar en taze halindeyken yalnızca mevsiminde toplanır ve vitaminlerini kaybetmeden konserve işlemi yapılması için tek tek yıkanır. Topaç şeklindeki enginarların üst kısmından iki parmak kalınlığındaki yeri kesip atılır.

Sıra enginarın yapraklarını traşlamaya gelir. Enginar temizlendikçe içinde tüylü bir kısma yaklaşılır. En son aşamaya gelindiği bu noktada anlaşılır. Tamamen hazır hale gelen taze enginarlar limonlu suya atılır. Hatice Teyze enginar konservesi haline dönüşmesi için steril cam kavanozlara konur ve vakumlanır. Yalnızca geleneksel ve doğal yöntemlerle elde edilen konserverler hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermezler.