Yabani Enginar & Maydanoz Yağı - 150 ml. - Özel Karışım Yağlar
Yabani Enginar & Maydanoz Yağı - 150 ml. - Özel Karışım Yağlar

Yabani Enginar & Maydanoz Yağı - 150 ml. (HTBU0101)

Fiyat : 560,00 TL(KDV Dahil)
560,00 TL 'den başlayan taksitlerle
Yabani Enginar ve Maydanozun Faydaları
Yabani enginar, karaciğeri temizlediği bilinen son derece faydalı bir bitkidir. Karaciğerin vücudumuzdaki fonksiyonları çok önemlidir. Vücudumuzun tuttuğu yağ, bağışıklık sistemimiz, kan değerlerimiz hatta kilo alıp vermemiz bile bu organa bağlıdır.
Bu bitki, vücuttaki ağrılara çare bulunmasına yardımcıdır. Magnezyum, fiber ve C vitamini açısından son derece zengin olan yabani enginar mide asitlerini dengeler ve mideyi güçlendirir.


Maydanoz ise vücuttan ödem atılmasını sağlar. Kanı temizleme, idrar söktürme ve kan şekerini dengeleme gibi fonksiyonların düzenlenmesine de yardımcı bir bitkidir.

Yabani Enginar Yağı ve Maydanoz Yağı Nasıl Tüketilir?
Özel bir karışım olan bu ürün, dahili ve harici kullanımlara uygundur.
Bu ürünü salatalarınızın içine bir tatlı kaşığı ile koyarak kullanabilirsiniz.
Detoks içeceklerinin içerisine bir tatlı kaşığı ölçüsünde konulabilir.
Vücutta uygulanmak istenen bölgenin üzerine direkt olarak sürülebilir. Yorgun ayaklarınıza masaj yaparken ya da lenf drenaj masajı yaptırırken bu ürünü tercih edebilirsiniz.
Sabahları uyanır uyanmaz, bir tatlı kaşığı ile ürünü içebilirsiniz. Enginar ve maydanozun tadını ağır bulanlar limon ile bu tadı hafifletebilirler.

Yabani Enginar ve Maydanozun Hikayesi
Mitoloji tarihinin en bilinen kahramanlarından biri olan Zeus, Cynara isimli bir kadına aşık olur. Kadın o kadar güzeldir ki Zeus ona ulaşmak için her yolu dener; aşkı kudretinden daha büyük bir hal alır.

Cynara’ya aşkını ilan eden Zeus, onu mutlu etmek için her yolu dener ve ona bir ev inşa eder. Cynara, başlarda bu evde oturmayı kabul etse de ilerleyen günlerde her şeyden şikayetçi olmaya başlar ve evine dönmek ister. Bunu duyan Zeus, öfkeden deliye döner.

Tanrıça yaptığı bu kadının memnuniyetsiz tavırları Zeus’u çılgına çevirir. Öfkesine yenik düşen Zeus, tüm kudreti ile sevdiği kadını enginara çevirir. Botanikte enginara bu nedenle hala Cynara denir.

Mitolojik kökeni olan enginar ve mineral deposu olan maydonoz bir araya gelerek Hatice Teyze maydanoz ve yabani enginar yağını oluşturur. Sıklıkla tercih edilen özel karışım yağlar kategorisinde öne çıkan bu ürün, iki muhteşem sebzenin eşsiz birleşimidir.

Hatice Teyze Yabani Enginar Yağı ve Maydanoz Yağı Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze enginar yağı, en doğru zamanda hasat edilen yabani enginardan üretilir. Hatice Teyze maydanoz yağı ise doğal bir şekilde üretilen maydanozlardan elde edilir.

Yabani enginar yağı ve maydanoz yağı soğuk sıkım yöntemi ile edilir. Hatice Teyze’nin özenle ürettiği bu iki yağ bir araya geldiğinde, ortaya son derece faydalı ve özel bir karışım çıkmış olur.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR