Argan Yağı - 20 cc.

Argan Yağı - 20 cc. (HTBU053)

5,00
Fiyat : 145,00 TL(KDV Dahil)
Yoğun şekilde nemlendirme özelliğine sahip olan argan yağını vücudunuzun tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz. Özellikle kuru ve bakıma ihtiyaç duyan ciltler için son derece uygundur.

Arganın Hikayesi
Fas’ta hem üretilen hem tüketilen argan ağacı, yerel halkın güzellik sırlarından da biridir ve bu bitkinin yağı bakım dünyasının ‘sıvı altını’ olarak bilinmektedir.

Argan ağacının yemişinden elde edilen argan yağı, Fas’ın güneybatısındaki büyük bir alanda yetiştirilmektedir. Latince ismi ‘Argania spinosa’ olan bu değerli ağaç, kavurucu sıcakların altında ve kurak toprakların üstünde kendine eşsiz bir yer bulmuştur. Çok uzun zamandan beri, Fas’ın yerli kadınları argan ağacının meyvesinden bu yağı elde etmek için büyük uğraşlar vermektedir.
Argan Yağının Faydaları Nelerdir?
Argan yağı, linoleik ve oleik yağ asitleri ile yüksek düzeyde E vitamini içeren doğal bir yağ çeşididir. Argan yağından önce E vitamininin faydalarından bahsedecek olursak;

Hücrelerin nem tutma kapasitesini destekleyerek cildin nem dengesini korur.
Cilt tonunu dengeler.
Cilt bariyerinin güçlenmesine destek olur. Bu sayede zamanla vücutta oluşan çatlakların ve sarkmaların kapanmasına yardımcıdır.
Antioksidan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde oluşan fazla sebumun dengelenmesini sağlar.
Cildi yatıştırır.

Birçok farklı kullanım amacı olan argan yağını; kurulukları ve çatlakları yumuşatmak, cilde ışıltı kazandırmak ve nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Her evde bulunması gereken bu yağı; kışın soğuğunda kurumuş elleriniz, tırnak kenarlarının ya da yazın sıcağında kuruyan saç uçları için tercih edebilirsiniz.

Argan yağı, saç bakımının parlayan yıldızlarından biridir. Hatice Teyze bünyesindeki diğer doğal bakım yağları gibi bu yağ da saçlarınız için gerekli bakım ve onarımı yaparak kusursuz bir güzellik sağlayacaktır. İşlem sonunda, canlanan neme doymuş saçlarınızın doğal parlaklığa nasıl ulaştığını göreceksiniz.

Hatice Teyze’nin argan yağının kullanım amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Saça parlaklık kazandırmak
Saçı nemlendirmek
Saçların kolay taranmasını ve şekillendirilmesini sağlamak
Saç uçlarındaki kuruluğu yumuşatmak
Yoğun nemlendirme etkisiyle bölgesel vücut kuruluklarını gidermeye destek olmak
El ve dudak kuruluklarında nemlendirici etki sağlamak

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağını tüm vücudunuza fakat özellikle; dudak, kaş, saç, kirpik ve tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Yüzünüze sürekli uygulamak yerine, kuruluk oluşan bölgelere nemlendirmek için uygulamanızı tavsiye ederiz.

Doğal ışıltısını kaybeden saçlarınız avucunuzda ısıttığınız yağı, saç dipleri ve saç uçlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ayrıca Hatice Teyze’nin diğer doğal yağlarından da destek alarak argan yağı ile birlikte bir saç maskesi hazırlayabilir ve saçlarınız için nefis bir kür oluşturabilirsiniz. Saçınızı ısıyla şekillendirmeden önce de argan yağını uygulayabilirsiniz.

Özellikle nezle olduğunuzda kuruyan burun ve dudak kenarlarına da iyi gelecek olan bu yağ, beklediğiniz yumuşaklığı ve esnekliği verecektir.
Argan Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Aldığınız ürünü uzun süre verimli bir şekilde kullanabilmeniz için saklama koşullarına önem vermeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken ilk nokta, ürünün ağzını açık bırakmamak olacaktır.

Daha sonrasında, güneş ışığının temas etmeyeceği serin bir ortamda tutmanız gerekir. Bunun için buzdolabı gibi serin ve kapalı bir yeri tercih edebilirsiniz. Böylece, yağınızın faydalı içeriklerini uzun süre korumuş olacaksınız. Miktar: 20 cc.