Doğal Elma Sirkesi - 250 ml.-
Doğal Elma Sirkesi - 250 ml.-
Doğal Elma Sirkesi - 250 ml.-

Elma Sirkesi - 250 ml. (HTSR003)

Fiyat : 290,00 TL(KDV Dahil)
Elmanın ve Elma Sirkesinin Hikayesi
Böğürtlen, üzüm gibi birçok farklı meyveden üretilebilen sirke çeşitlerinden biri olan elma sirkesi, sağlığımız için oldukça önemlidir. Gıda maddesi özelliğinin yanı sıra, geleneksel tıpta yara temizliği, tırnak mantarı, siğil ve kulak enfeksiyonları gibi sorunların tedavisinde kullanılmıştır.
Sirke; yemeklere, salata ve mezelere enfes bir tat veren lezzetlendiricidir. Fakat elma sirkesinin tek özelliği yemeklerde kullanılması değildir. Aynı zamanda cilt bakımında da sıkça kullanılan elma sirkesi vücudumuz için adeta bir şifa kaynağıdır. Bununla beraber, her sirke bu amaçlarla kullanım için uygun değildir. Hem gıda olarak hem de ciltte kullanılmak üzere doğal sirke tercih edilmelidir.
Elma sirkesi içmek, vücudumuzdaki kan şekerini düzenler ve insülin direnci gibi birçok konuda da etkili ve dengeleyicidir. Aynı zamanda, doğal elma sirkesini cilt bakımınızda da kullanabilirsiniz. Birçok cilt bakımı rutininin vazgeçilmezi olan doğal elma sirkesi, sedef hastalığı için de etkilidir. Elma sirkesi saç bakımı için de oldukça etkili ve faydalı sayılabilecek bir üründür.
.
Hatice Teyze Elma Sirkesi Nasıl Elde Edilir?
Elma sirkesi yapımı, zahmetli ve uzun bir iştir. Faydaları kısıtlı ve içerikleri güvenilir olmayan fabrikasyon üretimle elde edilen sirkeler, ev yapımı elma sirkelerine kıyasla oldukça az etkilidir. Hatta az etkili olmasının yanında, içeriğinde bulunan katkı maddeleri sağlığımıza zararlı olabilmektedir.

Hatice Teyze doğal elma sirkesi, hasadı nadir sayılan Amasya elmalarının işlenip 2 sene meşe fıçılarda bekletilerek uzun ve zahmetli işlemlerden geçer.

Amasya’nın ince kabuklu, mis kokulu ve doğal misket elmaları kullanılarak üretilen Hatice Teyze doğal elma sirkesi, tamamen doğal koşullarda üretilmiş, faydaları saymakla bitmeyen bir üründür. Amasya’da iyi tarım metoduyla üretilen, genetiğiyle oynanmamış elmalar, Hatice Teyze’nin ustalığı ve doğallığıyla işlenerek mis gibi elma sirkelerine dönüşüyor.
.
Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesi, doğallık ve lezzetiyle mutfakların baş köşesine oturmakla beraber, aynı zamanda vücudumuz için saymakla bitmeyen faydalarla dolu bir şifa kaynağıdır.
Elma sirkesi, cilt ve saç bakımı için mucizevi etkiye sahiptir. Bilinen birçok cilt maskesinin vazgeçilmez malzemesi olan elma sirkesi sivilceler için de oldukça etkilidir. Elma sirkesi adeta bir doğal tonik niteliğindedir. Elma sirkesini, cilt bakım rutininizin bir parçası yaparak, cildinizin pırıl pırıl parlamasını sağlayabilirsiniz.
Aynı zamanda, saç bakımınızda kullanmak için: saçlarınızı durulama aşamasında küçük bir miktar elma sirkesi kullanırsanız saçlarınız çok daha parlak görünecek ve güçlü görünecektir.
.
Elma Sirkesi Cilde Uygulanabilir mi?
Elma sirkesi asidik özelliğe sahip olduğu için özellikle cilt üzerinde kontrollü kullanım gerektirir. Kontrollü ve doğru kullanıldığı durumlarda cilde gözle görülür oranda fayda sağlar.
Elma sirkesini cilt üzerinde kullanırken belli miktarda suyla seyrelterek kullanmak etkili olacaktır. Güzellik rutininize doğal elma sirkesini dahil ederek, ışıldayan, sıkılaşmış ve tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Hatice Teyze Elma Sirkesi Doğal Bir Ürün mü?
Hatice Teyze doğal elma sirkesi, elmaların hasadından, işlenmesi ve sirke haline getirilmesine kadar tamamen doğal süreçlerden geçer. Doğanın mucizevi ürünlerini, yine en doğal yollarla, katkı ve kimyasal madde kullanmadan işleyip sizlere sunan Hatice Teyze elma sirkesi, cam şişelere titizlikle doldurulur ve sizlere en doğal haliyle ulaştırılır.
Tamamen doğal ve katkısız olan Hatice Teyze elma sirkesi, doğanın şifalı ellerini sizinle buluşturuyor.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR