Domates Reçeli - 310 gr. - Reçeller
Domates Reçeli - 310 gr. - Reçeller

Domates Reçeli - 310 gr. (HTRÇ009)

Fiyat : 223,00 TL(KDV Dahil)
Domatesin Türkiye’ye gelmesi yaklaşık olarak üç yüz yıl öncesine kadar dayanıyor. İlk geldiğinde adına Frenk badılcanı deniliyor ve yeşil olarak tüketiliyordu. Ancak Türkiye bugün dünyanın en büyük beş domates üreticisinden biri konumuna yerleşti ve Türk mutfağın domatessiz olması hayal bile edilemez.

Hatice Teyze Domates Reçeli Hangi Bölgenin Domateslerinden Yapılır?
Domates, Çanakkale’nin havasından, suyundan ve toprağının elverişli olamasından dolayı bu bölgeyi oldukça seviyor. Bu nedenle, Çanakkale’den domates yiyen mümkün değil bu tadı unutamıyor.

Hatice Teyze tam da bu yüzden doğal domates reçeli yaparken domatesini en iyi yerinden, yani Çanakkale’den alıyor. Çanakkaleli köylü teyzelerimizin elleriyle hazırladığı, taptaze domatesler; şeker, içme suyu (klorsuz kireçsiz ve dinlenmiş) ve limonla pişirilen bu şahane reçel, günün her anında beğeninize sunulmaya aday.

Hatice Teyze Domates Reçelinin İçinde Katkı Maddesi Var mı?
Hatice Teyze insanların doğa ile beraber sağlığı keşfetmesini amaçlıyor. Bunu yaparken de modern teknolojiyi geleneksel yöntemlerle en iyi şekilde birleştirebiliyor. Domates reçeli de tam da bu anlayışla sofralarınıza getiriliyor.

Sizin için sağlıklı olan reçel değil, reçelin içinde bulunan dalından taze koparılmış domateslerdir. Az miktarda şeker ile üretilen doğal domates reçeli, kanınıza kolayca karışarak size enerji veriyor.

Hatice Teyze’nin domates reçeli, içerdiği yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminizin hızlandırılmasına yardımcı oluyor. Vücuda enerji ve kuvvet kazandırırken, bedensel ve zihinsel yorgunluğun da giderilmesinde oldukça etkilidir.

Tüm reçellerinde olduğu gibi, domatesler mevsiminde özenle toplanarak az şekerle el emeğiyle pişiriliyor. Tüm bu işlemler sırasında kesinlikle hiçbir ilave katkı maddesi kullanılmıyor. Piştikten sonra cam kavanozlara aktarılan reçel, sofralarınıza ulaştırılıyor.

Hatice Teyze Domates Reçelini Eşsiz Kılan Şeyler Nelerdir?
Ürünlerimizde hijyeni ve doğallığı ön planda tutarak sağlığınızı en büyük emanetimiz olarak benimsiyoruz. Hatice Teyze markası olarak varoluş nedenimizi ve doğanın büyüsünü yalnızca doğanın kendisinde bulabileceğimize inanarak bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz.

Bodrum’da temellerini attığımız Hatice Teyze markası, zeytin ağaçlarının mucizesini ölümsüzleştirme arzusuyla başlayan yolculuğuna sizler için devam ediyor. Akdeniz tarımıyla ve Türkiye’de ulaştığımız noktalarda keşfettiğimiz yöresel tatlar; yerel tarıma ve yerel üreticilere vermemiz gereken önemi ve desteği her gün tazelemektedir.

Hatice Teyze Domates Reçelinin Farkı
Türkiye’de sahip olduğumuz 14 üretim atölyesi sayesinde hem uzman mühendislerimizden hem de ninelerimizden ve dedelerimizden faydalanarak geleneksel yöntemleri yeni teknolojiyle birleştiriyoruz. Böylece emek, üretim, doğallık ve yerellik bu noktada yegâne unsurlarımız haline geliyor.

Ekibimizde ziraat, gıda, kimya mühendisleri yeni teknolojiler ve doğru koşullar konusunda bize yardımcı olurken, zamanında büyüklerimizin kullandığı geleneksel yöntemleri de kullanıyoruz. Bu iki ekibin birleşiminden yeni teknoloji ile harmanlanmış doğru, kaliteli ve geleneksel üretim yöntemleri ortaya çıkıyor.

Çok fazla emek verdiğimiz bu süreçte, ürünlerimizin kalitesine tamamen güveniyor ve sizlere en sağlıklı ve lezzetli malzemelerden oluşan reçellerimizi büyük bir özenle hazırlıyoruz. Bu nedenle, alacağınız sağlıklı ve tatlı mı tatlı reçellerimizin fiyatının hakkını verdiğimizden emin olabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR