Domates Salçası - 500 gr. - Salça & Sos
Domates Salçası - 500 gr. - Salça & Sos

Domates Salçası - 500 gr. (HTSS001)

Fiyat : 195,00 TL(KDV Dahil)

Hatice Teyze domates salçası, ev yapımıdır ve doğaldır. Güneşin altında, tamamen olgunlaşıncaya kadar bekletilen, toprağının ve havanın güzelliğini içinde biriktiren domatesler, her aşamaları denetlenerek yetiştirilir ve toplanır. Bu eşsiz lezzete sahip olan domatesler de el lezzetiyle birleşince, son derece lezzetli birer doğal domates salçasına dönüşüyor. Böylece, sofranızın baş tacı ve yemeklerinizin vazgeçilmezi oluyor.

Önce Avrupa, daha sonra Osmanlı sofralarında yer edinen domates herkes tarafından sevilerek tüketilir. Tadının son derece lezzetli olması ve yemeklerin tadını güzelleştirdiğini fark edenler tarafından da salçaya dönüştürülmüştür. Fakat her domates salçasının tadı, aynı değildir. Özellikle, ev yapımı salçalarda bu fark oldukça büyüktür. Yapan kişinin kullandığı malzemeler, domates tercihi ve elinin lezzetli domates salçasının tadını güzelleştirir.

Hatice Teyze Domates Salçası Koruyucu ve Katkı Maddesi İçerir mi?
Hatice Teyze markası, sizlere içinde katkı maddesi bulunmayan ürünleri sunmayı hedeflemektedir. Yemeklerinize lezzet katan, tadını güzelleştiren ve olmazsa olmaz dediğiniz salçanın üretimi de bu hedef doğrultusunda gerçekleşmektedir. Bu nedenle, içinde hiçbir katkı maddesi bulundurmayan doğal ev yapımı salçasını sizlere sunmaktadır.

Hatice Teyze Domates Salçasının İçinde Neler Bulunur?
Hatice Teyze’nin bu özel salçasının yapımında kullanılan domatesler, özenle tek tek seçilir. Olgunlaşma sürecini tamamlamış ama bozulmadan toplanan bu domatesler, mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir. Aynı zamanda, bu domateslerin salçaya dönüştürülmesi için çeşitli malzemeler eklenir.

İlave edilen bu malzemelerin tercih kriteri ise insan sağlığına olan faydasıdır. Bunların birleşmesi ile son derece sağlıklı ve zengin bir yiyecek ortaya çıkar. Aynı zamanda, bu domates salçasının içinde bol miktarda likopen olması, kalp için son derece faydalı bir besin haline getirmiştir.

Domatesler, içerisinde bolca vitamin ve mineral bulundurmaktadır. Bu vitamin ve mineraller kısaca şu şekilde sıralanabilir:

A vitamini
C vitamini
E vitamini
K vitamini
Kalsiyum
Fosfor
Sodyum
Potasyum
Demir
Magnezyum
Kükürt
Omega 3
Omega 6

Hatice Teyze Domates Salçası Doğal mı?
Hatice Teyze’nin bu özel salçası, usta ellerden çıkmış, tüm yapım süreci ve sonrası titizlikle denetlenmiş bir üründür. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmaz. Aynı zamanda, salça yapımı için kullanılan domatesler özenle yetiştirilmiş ve seçilmiştir. Hormonlu domates kullanılmaz. Bu nedenle, içinde bulunan her bileşen ve malzemenin de doğal olduğu bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Hatice Teyze Domates Salçası Ev Yapımı mı?
Bu ürünün yapım süreci son derece zorludur. Lezzetli olması ve belirli bir kıvamda olması için fazlaca emek sarf edilmesi gerekir. Hatice Teyze’nin eşsiz lezzetteki salçası, işinde ustalaşmış ve gerekli deneyimi kazanmış kişiler tarafından kusursuz bir şekilde yapılır. Ev yapımıdır. Yapım aşamasında ve sonrasında hiçbir mekanik alet ile temas etmez.

Hatice Teyze Domates Salçasının Farkı
Hatice Teyze markasına ait ev yapımı salçanın içinde kullanılan her bir malzeme özenle yetiştirilmiş ve toplanmıştır. Hiçbir şekilde hormonlu bir besin kullanılmamıştır.
Domateslerin tohumundan, yetiştirileceği toprağın ve çevrenin şartlarına kadar her adım analiz edilir. Mühendislerimiz tarafından uygun şartlar belirlendikten sonra domateslerin üretimine başlanır. Sadece mevsiminde ekilen bu tohumlar en lezzetli zamanında toplanarak Hatice Teyze atölyelerinin yolunu tutarlar.

Özenle seçilmiş domateslerden elde edilen, oldukça zengin bir besin değerine sahip ev yapımı salçayı hemen tek tıkla sepetinize ekleyebilirsiniz ve yemeklerinize lezzet katmaya başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR