Isırganotu Tohumu Yağı - 150 ml - Soğuk Sıkım Yağlar
Isırganotu Tohumu Yağı - 150 ml - Soğuk Sıkım Yağlar

Isırganotu Tohumu Yağı - 150 ml (HTBU019)

Fiyat : 530,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze Isırgan Otu Yağını ister içebilir, ister salatalarınızda kullanabilir, isterseniz de saç ve cilt bakım rutininizin parçası haline getirebilirsiniz.

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?
Gençlik iksiri olarak bilinen ısırgan otu vücudumuzu içten ve dıştan besleyen özelliklere sahip bir bitkidir. Isırgan otu bitkisinin kanı temizleyici özelliği bulunur bundan dolayı vücudumuzu bakterilere karşı güçlendirirken bir yandan da savunma sistemini destekler. Düzensiz regl olan kadınlar, ısırgan otu sayesinde bu sorundan kurtulabilirler. Aynı zamanda saç dökülmesine karşı gözle görülür etkilere sahiptir.

Isırgan Otu Yağı Nasıl Kullanılır?
Dahili olarak tüketmek isteyenler günde iki kere bir fincan su içerisine 5 damla damlatarak tüketebilirler. Cilt bakım rutininde kullanmak isteyenler, ısırgan otu yağını masaj yaparak cilde veya saç derisine yedirebilirler. Isırgan otu yağını çorbalarda ise kullanmamanızı tavsiye ederiz. Hatice Teyze markası, doğal içerikli sunduğu özel karışım yağlar ile size bitkinin özünde bulunan vitamin ve minerallerden faydalanma imkanı tanır.

Isırgan Otunun Hikayesi...
Ana vatanı Akdeniz iklimi olan ısırgan otunun geçmişi Vikingler’e kadar uzanıyor. Tarih boyunca ısırgan bitkisinin saplarını taşımanın güç, cesaret ve direnç kazandırdığına inanılmıştır.

İlk defa M.Ö. 1. yüzyılda Latin şair Ovidius “Ars Amatoria” isimli eserinde ısırgan otunun faydalarından bahsederek günümüze not bırakmıştır. Tarihin tozlu sayfalarını dikenleri ile süsleyen bitki, şifasını çeşitli alanlarda gösteriyor. Isırgan otu yağı, sizi yemekten çaya uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Hatice Teyze Isırgan Otu Yağının Farkı
Hatice Teyze ürünlerini her aşamada denetler ve analiz eder. Her meyve, sebze ve tohum; doğru yöreden hasat edilerek Hatice Teyze’ye getirilir. Türkiye’nin dört bir yanında 14 üretim atölyesine sahip olan Hatice Teyze; tohum toprağa ekilmeden önce çevreyi, toprağı ve tohumu analiz eder. Eğer o bölge, ısırgan otu için doğru koşullara sahipse buradan hasat edilen ürünler atölyelere işlenmek üzere gelir.

Isırgan otu tohumundan üretilen bu yağ, tıpkı diğer yağlar gibi son derece değerli ve çok fazla emek harcanan bir üründür. Vücudumuz için en sağlıklı yöntemlerden biri olan soğuk sıkım tekniği ile ısırgan otunun tohumu işlenir ve ısırgan otu yağı elde edilir. Bu teknik sayesinde bitkilerin ve tohumların tüm faydalı bileşenleri korunur. Doğal çökertme yöntemi ile tortusu ayrılan yağlar selüloz filtreden geçirilerek hazır hale getirilir.

Doğaya duyduğumuz saygı ile sizlere verdiğimiz değerden oluşan bir süreç işlemektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR