Kantaron Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Kantaron Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Kantaron Yağı - 150 ml. (HTBU047)

Fiyat : 439,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze Kantaron Yağı vücudunuzu hem içten hem de dışarıdan saracak sımsıcak bir yağdır. Sarı kantaron çiçeği tüm şefkatini bu yağa bırakır ve sizi güvenle sarıp sarmalar.

Kantaronun Hikayesi…
Doğanın bizlere sunduğu mucizevi bir bitki olan kantaron, tarihte önemli bir yere sahiptir. Sarı kantaron, Osmanlı döneminde padişahların sofralarından eksik etmedikleri bitkilerden biriydi. O dönemde bu bitkiye ‘kılıç otu’ denirdi. Kılıç yaralarını iyileştirme konusunda büyük mucizelere sahip olduğu için tüm seferlerden önce bu ot toplanırdı.

Sarı kantaronun yaraları iyileştirdiği yalnızca Osmanlı’da bilinmiyordu. Yüzyıllar önce Avrupa’da bu bitkiye ‘İsa’nın yara otu’ denirdi.
Sarı kantaron, mucizevi faydaları nedeniyle yüzyıllardır vazgeçilemeyen ürünler arasında yerlerini aldılar.

Kantaron Bitkisinin Faydaları Nelerdir?
Günlük hayatta hepimizin kullandığı bitkilerin çeşitli faydaları bilim sayesinde yeniden keşfedildi. İşte bu sayede, sarı kantaronun diğer mucizelerini de öğrenebildik. Sarı kantaronun anksiyete ve benzeri psikolojik rahatsızlıklara iyi geldiği yeni keşfedilen bilgiler arasında. Günümüzde birçok antidepresanın içeriğinde sarı kantaron bulunuyor.
Kantaron bitkisinin faydalarını detaylı bir biçimde aşağıda bulabilirsiniz.
Sarı kantaron bitkisinin hücre yenileyici özelliği sayesinde derin yaralara dahi iyi geldiği bilinmektedir. Yaraları, çatlakları, ameliyat izlerini ve sivilceleri iyileştirmeye yardımcıdır.
Antiseptik özelliği sayesinde mikrop oluşumunu engeller. Böylece akne ve sivilce gibi istenmeyen cilt problemleri ile savaşabilir.
Bebeklerin hassas ciltlerinde oluşan yara izi ve pişik gibi cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.
Kafa derisinde pullanma, kepeklenme ve egzama gibi cilt sorunları üzerinde hafifletici etkiye sahiptir. Ayrıca saç dökülmelerine iyi geldiği de bilinmektedir.
İnsanı rahatlatan ve sakinleştiren özelliği bulunur. Bu nedenle anksiyete gibi rahatsızlıklarda takviye edici bir bitki olarak tercih edilir.
Cilt için kaliteli bir nemlendiricidir.

Hatice Teyze Kantaron Yağı Nasıl Kullanılmalı ve Saklanmalıdır?
Hatice Teyze Kantaron Yağı, dahili ve harici kullanım için uygundur. Dahili kullanım için haftada iki gün, bir tatlı kaşığı veya bir fincan su içerisine dört - beş damla damlatarak içebilirsiniz.

Cilt yüzeyinde ise bir pamuk yardımıyla kullanılabilir ya da sprey özelliğine sahip bir şişeye koyarak direkt uygulama yapabilirsiniz. İdeal kullanım için; cilde sürüldükten sonra yarım saat bekleterek yıkamak yeterli olacaktır.

Hatice Teyze Kantaron Yağının saklamak için; 25 dereceden düşük sıcaklıkta, güneş ışığından uzak ve çocukların erişemeyeceği yerlerde bekletmeniz gerekmektedir.

Hatice Teyze Kantaron Yağı Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze, doğal ürünlerinin ham maddelerini en iyi üreticilerden özenle seçerek toplamaktadır. Hatta üretim aşamasında da sürecin başında bulunmaktadır. Toplanan tüm ürünler ise geleneksel yöntemler ile modern teknolojiler aracılığıyla işlenmektedir.
En verimli bölgelerden toplanan sarı kantaron bitkileri, doğal yapısını ve besin değerlerini en iyi koruyan yöntem olan soğuk sıkım tekniğiyle elde edilir. Soğuk sıkım işleminin ardından, doğal çökerme ile tortu ayrıştırılmaktadır. Son adımda ise selüloz filtre ile süzülerek steril şişelere doldurularak raflardaki yerini alır.
Doğanın bir mucizesi olan kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı tamamen doğal bir şekilde toplanıp işlenerek size ulaştırılır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR