Kurutulmuş Sarımsak - 100 gr. - Kurutulmuş Sebze
Kurutulmuş Sarımsak - 100 gr. - Kurutulmuş Sebze
Kurutulmuş Sarımsak - 100 gr.-Kurutulmuş Sebzeler

Kurutulmuş Sarımsak - 100 gr. (HTSZ019)

Fiyat : 119,00 TL(KDV Dahil)
Sarımsak, mutfağın olmazsa olmaz bir sebzesidir. Mutfak kültürüne sahip kişilerin sarımsak ile olan ilgisini az çok hepimiz biliriz. Görünüşü küçük olsa da leziz yemekleri yaparken etkisi son derece büyüktür. Hatice Teyze de kolları sıvayıp doğal sarımsakları kurutarak sizler için inanılmaz bir lezzet hazırladı. Kurutulmuş sarımsak ile yemekleriniz ayrı bir lezzet kazanır. Kurutulmuş sebze ürünleri arasında ayrı bir yeri olan sarımsağın tadı her daim damağınızda kalacak.

Hatice Teyze Kurutulmuş Sarımsağın Hikayesi
Hatice Teyze anavatanı Kastamonu-Taşköprü bölgesi olan taptaze sarımsakları sizler için özel olarak getirir. Enfes kokusu ve leziz tadıyla sizi etkisi altında bırakan sarımsaklarda Taşköprülü kadınların emeği büyük. Bu emektar kadınlar yüksek verime sahip en doğal ürünleri kendilerine has yöntemleriyle sularından ayırır. Özel bir şekilde kurutulan sarımsaklar aromasından ve besleyici özelliğinden hiçbir şey kaybetmez.

Kilerlerinizin vazgeçilmez ürünü olan bu mucizevi bitki her mevsim elinizin altında olur. Böylelikle şifa dolu ve pratik Hatice Teyze kurutulmuş sarımsak ürünleri ile siz de kolay ve hızlı bir şekilde lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.
Kurutulmuş Sarımsak Nasıl Tüketilir?
Sarımsak bütün mükemmel tatların vurucu noktası olarak bilinir. Severek yenilen tatlılar dışında hemen hemen pek çok reçetede yerini alır. Her zaman elinizin altında bulunan kurutulmuş sarımsak tam bir kurtarıcıdır. Sarımsakları ister yemeklerinizde isterseniz kuruyemiş gibi ağzınıza birkaç tane atarak tüketebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar neticesinde sarımsağın içerisindeki maddelerden en iyi şekilde faydalanabilmek için muhakkak çiğnenmesi gerektiği belirtilir. Siz de kurutulmuş sarımsak ile mucizevi bir etki almak isterseniz çiğnemeyi unutmayın.

Hatice Teyze kurutulmuş sarımsak ile et,tavuk,balık ve köfte gibi en sevilen yemeklerinize mükemmel bir tat katabilirsiniz. Makarna,erişte ve mantı gibi hamur işlerinde; ister ürün içerisine isterseniz de hamuruna katkı malzemesi yapabilirsiniz.

Kurutulmuş Sarımsağın Besin Değerleri Korunur mu?
Tüm kurutulmuş sebze ürünleri, rehidrasyon yöntemiyle kurutulduğu için aroma ve besin değerlerini büyük oranda korur. Tüm kurutulmuş ürünlerimiz aynı yöntemlerle vücudun alkali seviyesi baz alınarak işlenir.

Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre kurutulan sebzeler besin güvenliğinin sağlanmasına ve besin çeşitliliğinin artmasına katkı yapar. Kurutulmuş sarımsak başta olmak üzere kurutulan ürünlerin birçoğu dengeli beslenen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Sizler için özel olarak üretilen Hatice Teyze kurutulmuş sarımsak da besin değerinden hiçbir şey kaybetmeden sofralarınızda yerini alır. Uzun süre tazeliğini koruyan sarımsaklar ile yemeklerinize enfes bir aroma katabilir ve yaptığınız her yemekte gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR