Sebze Karışımı (Patlıcanlı - Pilavlık) - 100 gr. - Kurutulmuş Sebze
Sebze Karışımı (Patlıcanlı - Pilavlık) - 100 gr. - Kurutulmuş Sebze

Sebze Karışımı (Patlıcanlı - Pilavlık) - 100 gr. (HTSZ013)

Fiyat : 95,00 TL(KDV Dahil)
Pilav, çok eski zamanlardan beri toplumumuzda birçok çeşidiyle sıkça tüketilen yemeklerden birisidir. Pilavın tarihi Osmanlı ve öncesine dayanır. Osmanlı mutfağında pilav büyük öneme sahiptir. Hem çeşitli aroma ve baharatlarla tatlandırılıp yemeklerin yanında sunulmuştur hem de yemeklerin sonunda tek başına da servis edilmiştir.

Günümüzde ise çeşitli baharat ve malzemelerle harmanlanarak hazırlanan pilavlar, yalnızca ana yemeklere eşlik etmekle kalmaz, pilavı lezzetlendirmek için kullanılan baharat ve karışımlar sayesinde adeta ana yemek görevi görür.

Patlıcanlı sebze karışımı, pilavı tatlandırıp değişik bir aroma vermek için idealdir.
Hatice Teyze’ye ait bu özel karışım, içerdiği sebzeler sayesinde besleyicidir. Sebzeleri ve meyveleri rehidrasyon sistemi ile kurutmaktayız. İnsan vücudunun alkali düzeyinde yapılan bu işlem son derece zahmetli ve emek isteyen bir işlemdir. Rehidrasyon yöntemi sayesinde besinler hem doğallığını korur hem de içerdiği besleyici özellikleri kaybetmezler. Hem tadı hem de besleyiciliği aynı yaş hali gibidir.

Hatice Teyze Patlıcanlı Sebze Karışımı Hangi Sebzeleri İçerir?
Hatice Teyze’nin patlıcanlı sebze karışımı, besleyici özelliği yüksek olan doğal yetiştirilmiş sebzeler içerir.

Her biri Çanakkale yöresinde özenle yetiştirilmiş; kırmızı biber, yeşil biber, kurutulmuş sebze olarak patlıcan, havuç, domates ve soğanın bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Hatice teyze patlıcanlı sebze karışımı, sizi ilk kaşıkta pilav tutkunu haline getirecek, her pilav yapışınızda vazgeçilmeziniz olacak…

Patlıcanlı Sebze Karışımı Nasıl Tüketilebilir?
Patlıcanlı sebze karışımını, Hatice Teyze’nin önerdiği tarife göre kullanarak en lezzetli ve yemeye doyamayacağınız pilavı elde edebilirsiniz.

Pirinçleri, su iyice saydam olana kadar yıkamakla başlayabilirsiniz. Suyunu güzelce süzdükten sonra, yeterli miktarda tuz atarak pirinçleri kavurmakla devam edebilirsiniz. Bembeyaz bir pilav elde etmek isterseniz, Hatice Teyze’nizin yegâne önerisi ise pilavınıza birkaç damla limon suyu damlatmak olacaktır.

Bu patlıcanlı sebze karışımını pilavınıza eklediğinizde, pilavınız kokusu ve lezzetiyle unutulmaz olacak.

Güzel bir pilav yapmanın diğer bir püf noktası ise doğru tencere seçimidir. Pilav yaparken geniş, yayvan bir tencere tercih etmelisiniz. Tencereniz çok kalın olmamalı, böylece pirinçler daha güzel kavrulacaktır. Aynı zamanda, pilavın demlenme sırasında biz bez havluyu kapağın altına yerleştirirseniz pilavınız lapa kıvamında olmayacaktır.

Patlıcanlı Sebze Karışımını Çocuklar Tüketebilir mi?
Patlıcanlı sebze karışımı çocuklar tarafından gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Doğal ve taze sebzeler kullanılarak üretildiği için oldukça besleyicidir. Aynı zamanda pilava kattığı muhteşem aroması, çocuklarınızın farklı tatlar deneyimlemesini sağlar.

İçerdiği doğal sebzelerle oldukça besleyici olan Hatice Teyze patlıcanlı sebze karışımı, lezzeti ve kıvamıyla çocuklarınızın da favorisi olacak.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR