Salyangoz Maskesi-220gr - Maske
Salyangoz Maskesi-220gr - Maske

Cilt bakımında yüz yıllardır önemini koruyan salyangoz salgısı son dönemlerde oldukça fazla popüler. Salyangoz salgısı , içerdiği yüksek protein oranı sebebiyle 1980’li yıllarda sektörde yer almaya başlamış. Güney Amerika’da kurulan salyangoz çiftliklerinde salyangoz toplayan çiftçilerin pürüzsüz elleri, ciltlerindeki yaraların hızlı, enfeksiyon kapmadan ve kusursuz bir şekilde iyileşmesi bilim insanlarının dikkatini çekmiş.

Salyangoz salgısının faydaları araştırıldığında, salyangoz özünün yüksek miktarda allantonin, kolajen, elastin, glikolik asit ve doğal antibiyotikler gibi cilt için yararlı içerikleri barındırdığı anlaşılmış. Bu süreçten sonra da kozmetik sektöründe kullanılmaya başlamış.

Salyangoz salgısının içeriğinde bolca bulunan “allantoin” hücre yenilenmesini hızlandırarak cildin onarımını çok daha kolay bir hale getiriyor. Antiseptik yapısı iltihaplanmalara karşı son derece destekleyici. Bizi kimi zaman aynaya bakmaktan soğutan kızarıklıklar ve sivilcelerin azalmasında destekleyici.H

ali hazırda yüzümüzde yer etmiş sivilce izleri ya da keyfini çıkardığımız yaz tatilinden kalma güneş lekeleri de allantoin sayesinde azalabiliyor.

Kolajen ve elastin cildin genç kalmasını sağlayan temel proteinler. Temel bağ dokusunda da bulunan bu proteinler biz yaş aldıkça ciltte etkisini yitirmeye başlıyor. Salyangoz salgısı ciltteki bu proteinleri destekliyor. Elastin cildin elastikiyetini sağlayarak kırışıklıkları önlerken; kolajen cilde daha dolgun bir görünüm vermede ve sarkmaların önüne geçmede yardımcı oluyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR