Susam Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Susam Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Susam Yağı - 150 ml. (HTBU008)

Fiyat : 390,00 TL(KDV Dahil)
Ağırlıklı olarak gıdalarda kullanılan susam yağı, cilt bakımında da kullanılabilmekte, zengin içeriği sayesinde cildinizin güzelleşmesine ve çeşitli cilt sorunlarının giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Hatice Teyze Susam Yağı çevresel ve mevsimsel koşullardan etkilenerek yorgun düşen ve kuruyan cilt üzerinde nemlendirme ve besleme amacıyla uygulanabilir. Dilerseniz içerek de tüketebilirsiniz.

Susamın Faydaları Nelerdir?
Susam, anavatanı Afrika olan ve Türkiye’nin sıcak coğrafyalarında yetiştirilen bir bitki türüdür. Ülkemizin vazgeçilmez değeri simitle özdeşleştirilen susamdan hem besin olarak hem de bitkisel yağ olarak yararlanabilmekteyiz.

Günümüzde susam; mutfaklarda, fırınlarda, kozmetik sektöründe, cilt bakımında ve dermatoloji alanında türlü biçimde değerlendiriliyor. Susam ezilerek tahin haline getirilebildiği gibi doğal yöntemlerle bitkisel yağa da dönüşebiliyor.

Susam tohumları, kapsül meyvelerin içerisinde bulunur. Bu tohumlar, %50 oranında yağdan oluşmaktadır. Bu yağ, kokusuz ve soluk renklidir. İçerdiği enerji ve yüksek besin değeriyle dikkat çeken susam, doğal yöntemlerle susam yağının elde edilmesinde kullanılır.

Tam bir vitamin deposu olan susam A, E, B ve K vitamini açısından oldukça zengindir. Hem mutfaklarımızda hem de cilt bakımında yaygın olarak kullanılan susamın faydalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sindirimi kolay ve lif açısından zengindir.
İçerisinde bulunan bakır, manganez, çinko, magnezyum, fosfor ve demir sayesinde; hem kas gelişimini hem de kemik gelişimini destekler.
İçeriğindeki çinko ve magnezyum sayesinde egzama gibi cilt hastalıklarını iyileştirmeye yardımcı olur.
A vitamini, kemik ve kas gelişimini destekler. Ayrıca görme bozuklukları ve görme yetisinin iyileştirilmesi gibi etkileri de vardır.
Zengin E vitamini ise kan dolaşımını rahatlatır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve damar tıkanıklığını önler.
Yaşlılığa karşı etkisiyle bilinen B vitamini, cildinizde oluşan yaşlanma etkilerini yavaşlatır ve daha genç bir cilt görünümü kazandırır.
K vitamini ise faydalı protein üretimini artırır. Cildinizin genç kalmasına ve kemik yapınızın güçlenmesine katkı sağlar.
Kuru ciltlerde; örneğin dirsek, topuk ve dizlerde nemlendirme amacıyla kullanılabilir.
Demir eksikliği ve halsizlik durumlarında kullanılabilir. Zengin demir içeriği sayesinde demir eksikliğinden dolayı oluşan halsizliği azaltmada etkilidir.
D vitamininin vücuda alınmasını sağlayarak cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korur.
Yüksek tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürmede etkilidir.

Hatice Teyze Susam Yağı Nasıl Elde Edilir?
Hatice Teyze Susam Yağı, en verimli yöntem olan soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmektedir. Bu yöntem, besin değeri açısından zengin olan susamın yağa dönüşme serüveninde besin değerlerini korumasına olanak sağlamaktadır.

Doğal üretim metotlarıyla işlenen Hatice Teyze susam yağı, her safhada gösterilen büyük bir özenin eseridir. Bu doğal ürün; ısıl işleme maruz bırakılmadan, doğal çökertme tekniği ve selüloz filtre yardımıyla elde edilmektedir.

Hatice Teyze imzasıyla üretilen doğal yağlar arasında yer alan bu ürünün, vazgeçemediğiniz ürünlerden biri olacağına eminiz.

Hatice Teyze Susam Yağı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?
Kolay sindirilebilen özellikteki zengin lif değeri, içeriğindeki mineral, bakır, demir gibi çeşitli bileşenleriyle susam; Hatice Teyze imzasıyla eşsiz ve nadide bir esere dönüşür. Bu eser, susam yağı faydalarını deneyimlememizi sağlayarak doğanın gücünü gözler önüne serer. Bu doğal yağ hem dahili hem harici kullanıma uygundur.

Susam yağını sabahları aç karnına 1 kaşık içerek tüketebilir ya da aynı dozda salatalarınıza, yiyeceklerinize ekleyebilirsiniz. 70 kg ve üzerindeyseniz 1 yemek kaşığını, 70 kg altındaysanız 1 tatlı kaşığını ölçü alabilirsiniz.

Birçok faydası olan bu yağı vücudunuza da uygulayabilirsiniz. Dilerseniz maskenize ekleyeceğiniz birkaç damla susam yağıyla bakımınızı daha doğal hale getirebilir, dilerseniz de yağı yüzünüze direkt olarak kullanabilirsiniz.

Susama alerjiniz olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Özellikle kan inceltici ilaçlarla birlikte kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

Susam Yağı Nasıl Saklanmalıdır?
Tamamen doğal ve soğuk sıkım tekniğiyle elde edilen ürünümüzü; 25 dereceden düşük sıcaklıkta, çocukların erişemeyeceği yerlerde ve gölgede muhafaza etmenizi önermekteyiz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR