Üzüm Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Üzüm Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Üzüm Çekirdeği Yağı - 150 ml. (HTBU030)

Fiyat : 385,00 TL(KDV Dahil)
385,00 TL 'den başlayan taksitlerle


Üzüm; E vitamini, Omega-6 ve Omega-3 açısından son derece zengin antioksidan kaynağı kıymetli bir meyvedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye ve hücreleri uyarmaya destek olduğu bilinmektedir. Bu sayede yaşlanmayı ve cilt problemlerinin etkilerini azaltmaya yardımcıdır. Aynı zamanda; kolesterolü dengelemek, diş çürüklerini önlemek, şişkinliği azaltmak gibi pek çok özelliği ile de bilinmektedir.

Hatice Teyze üzüm çekirdeği yağını dahili ve harici olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem aromatik tadı hem de besleyici özelliği sayesinde çocuklardan yaşlılara kadar herkes tüketebilir.


Üzümün Hikayesi
Babil’in Asma bahçeleri, Dionysos'un şarabı, şiirlerin, manilerin ve bilmecelerin hikayesinden yola çıkıldığında üzümün, Adem ve Havva’dan beri var olduğu söylenir. Kraliçe Semiramis’in asma bahçeleri, dünyanın yedi harikası arasındadır. Kralların içkisi ve kadınlarda güzelliğin sembolü olan üzüm, sayısız insana ilham olmuştur. Şarabını içtiğimiz, ardından aşk şarkıları ile güzelleştiğimiz, bereketiyle dallanıp budaklanan üzümün anavatanı ise Anadolu’dur.

Eski zamanlardan beri kadınlar için üzüm, güzelliklerine güzellik katmalarını sağlayan bir meyve. Tarihte de en ciddi hastalıkların tedavisinde bağışıklığı güçlendirmek için üzüm kullanılırdı. Peki tüm bunları biliyor muyduk? Üzümün her bölümü ile çok önemli ve kutsal olduğunun farkına şimdi varmış olduk.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
Üzüm çekirdeği yağını isterseniz içebilir isterseniz yiyeceklerinize ekleyerek dahili olarak tüketebilirsiniz. Cildinize isterseniz direkt olarak isterseniz de diğer soğuk sıkım yağlar ile karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Yetişkinlerde kullanımı; sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı içebilirsiniz. Günlük kullanılması gereken miktarı aşmadan yemek ve salatalara ekleyebilirsiniz. Dilerseniz kek, krep ve waffle gibi tatlılara üzümün aromatik tadını ve şifasını ekleyebilirsiniz. Sarımsak ve biberiye gibi baharatlarda infüzyon amaçlı da kullanılabilir.

Cilt bakımında kullanımı; maskelere, şampuana, masaj yağına birkaç damla ekleyebilir veya yüzünüze bir pamuk yardımıyla direkt olarak uygulayabilirsiniz.

Çocuklar Kullanabilir mi?
Hatice Teyze üzüm çekirdeği yağı çocukların kullanımına da uygundur. 2-7 yaş grubu çocuklar günde 1 çay kaşığı kadar tüketebilir.

Hatice Teyze Üzüm Çekirdeği Yağının Elde Edilme Süreci Nasıldır?
Hatice Teyze, üzümleri tam mevsiminde ve kendi yöresinden özenle toplamaktadır. Sıkıma hazırlanmak üzere atölyelere getirilen üzümler öncelikle ayıklanma ve yıkanma işlemlerinden geçirilir. Ayrılan çekirdekler yağları çıkarılmak üzere paslanmaz çelikten oluşan bantlara yerleştirilir. Hatice Teyze de bulunan tüm yağlar gibi üzüm çekirdeği yağı da tamamen soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiştir. Bu teknik besinlerin doğallığı ve besleyiciliğini koruması yönüyle ön plana çıkmaktadır.

Soğuk pres ile elde edilen üzüm çekirdeği yağı, işlem sürecinde yüksek ısıl işleme maruz kalmaz. Üzümden yağın çıkarıldığı aşamada çözücü kullanılmaz. Elde edilen yağda oluşan tortu, doğal çökertme yöntemiyle ayrılır ve selüloz filtreden geçirilir. Hazırlanan üzüm çekirdeği yağı şişelenerek Hatice Teyze raflarının yolunu tutar.

Hatice Teyze Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Saklanmalıdır?
Hatice Teyze üzüm çekirdeği yağı çok sıcak veya çok soğuk bir ortamda muhafaza edilmemelidir. 25 derece ve altında, güneş ışığından uzak, gölge bir alanda saklamanız önerilir. Çocukların ulaşamayacağı bir yere kaldırmanızı önemle rica ederiz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR