Vişne Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar
Vişne Çekirdeği Yağı - 150 ml. - Soğuk Sıkım Yağlar

Vişne Çekirdeği Yağı - 150 ml. (HTBU018)

Fiyat : 385,00 TL(KDV Dahil)
Hatice Teyze vişne çekirdeği yağını salatalarda, yemeklerde, içeceklerde ve hatta cilt bakımında kullanabilirsiniz.

Vişnenin Faydaları
Kıpkırmızı rengiyle yaz mevsiminin en göz alıcı meyvelerinden biri olan vişnenin faydaları saymakla bitmiyor. Vişne; A, E ve C vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir. Mineral bakımından da zengin olan vişne yüksek derece antioksidan özelliğe sahiptir. Cilt üzerinde de pek çok faydası bulunan vişne, sivilce oluşumunu engellemesiyle ve cildi nemlendirmesi ile bilinir.

Vişnenin çekirdeği de yüksek antioksidanlar ve serbest doymamış yağ asitleri barındırır. Bu yağ asitleri; palmitik asit, linoleik asit ve oleik asittir. Tıpkı vişnenin kendisinde olduğu gibi çekirdeğinde de A, E ve C vitaminleri ile çeşitli mineraller barındırır. Vişne çekirdeğinden elde edilen yağın cildi yatıştırıcı, pürüzsüzleştirici ve rahatlatıcı etkisi de bulunur.

Vişne Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
Sabahları aç karnına tüketilmesi tavsiye edilen vişne çekirdeği yağını; 70 kg altı kişiler 1 tatlı kaşığı, 70 kg ve üstü kişiler ise 1 yemek kaşığı tüketebilirler. Dilerseniz içeceğinize katabilir ya da doğrudan yutarak tüketebilirsiniz.

Vişne çekirdeği yağını yemek ve salatalarda günlük kullanım dozunu aşmadan kullanabilirsiniz. Özellikle salatalarınıza son derece aromatik dokunuş yapacak ve lezzetini artıracaktır.

Cilt bakımında kullanmak isterseniz gece yatmadan evvel birkaç damla vişne çekirdeği yağını yüzünüze sürebilirsiniz. Eğer sivilceleriniz varsa, bu yağı sivilceleriniz üzerine kulak pamuğu aracılığı ile uygulayabilirsiniz. Güneş ışınlarından etkilenmiş cilt yüzeyine de bu ürünü rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Hatice Teyze Vişne Çekirdeği Yağı Nasıl Elde Edilir?
Afyon’da özel olarak yetiştirilen ve mevsiminde toplanan vişnelerin çekirdeklerinden yapılan bu yağ, soğuk sıkım yöntemi ile üretilmektedir. Vişnenin ayrılan çekirdekleri sıkılmak üzere Hatice Teyze atölyelerine gelir ve tamamen paslanmaz çelikten oluşan bantlara yerleştirilir. Elde edilen yağ, doğal ayrıştırma yöntemiyle tortusundan ayrılır ve özel üretilen cam şişelere doldurulur.
Hatice Teyze Vişne Çekirdeği Yağının Farkı
Hatice Teyze ürünlerinde kullanılan mahsullerin tümü, tohumundan toprağına kadar tüm yetiştirme koşulları incelenerek elde edilir. Tarla ve bahçelerden tam mevsiminde toplanan mahsüller, tamamen geleneksel yöntemler ve yeni teknoloji ile birlikte üretilirler.

Tüm bu özel karışım yağlar ve daha fazlası mutfağınıza doğallık ve sağlık katmak için büyük bir titizlikle hazırlanır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR