Yaseminli Bitki Çayı 100 gr (Antioksidan çay ) - ÇAYLAR
Yaseminli Bitki Çayı 100 gr (Antioksidan çay ) - ÇAYLAR
Masumluğun yegane sembollerinden biri olan yasemin çiçeği öyle maharetlidir ki kokusu ile başınızı döndürebilir. Arkadaşlarınızla rahatlatıcı etkileri olan bir çay keyfi yapmayı düşündüğünüz de eşsiz kokusu ve aromasıyla bu çay imdadınıza koşar. İçeceğiniz bir bardak demlenmiş yaseminli bitki çayı sizi yumuşacık yapar. Siz de sabahları bir değişiklik yapıp günü Hatice Teyze yaseminli bitki çayı ile merhaba diyebilirsiniz.

Hatice Teyze Yaseminli Bitki Çayının Hikayesi
Narin yapılı yasemin çiçekleri tam mevsiminde sizler için büyük bir özenle tek tek toplanır ve kurutularak sakinleştirici bir çaya dönüştürülür. Kendinize iyilik yapmanın en kolay yollarından biri olan çay ritüelini, doğal ve yumuşak içimli yaseminli bitki çayı ile denemenizi öneririz. Doğallıktan hiçbir zaman ödün vermeyen Hatice Teyze, yasemin çaylarını sizler için hava almayacak şekilde paketler ve her daim taze kalmasını sağlar.

Yaseminli Bitki Çayının Özellikleri Nelerdir?
Öyle bir çiçek hayal edin ki gözleriniz kapalı olsa bile muhteşem kokusundan onu kolaylıkla tanıyın... Yasemin çiçeğinin çok hassas ve bir o kadar da güzel olduğu herkes tarafından bilinir. Anavatanının en yüksek dağ ünvanını elinde tutan Himalayalar olması da onun ne denli özel bir bitki olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Aromatik bitkilerden biri olan yasemin çiçeği aynı zamanda çay olarak tüketilebilen bir üründür. İçtiniz anda kendinizi adeta bulutların üzerinde hissettirecek bir yumuşaklığa ve kokuya sahiptir. Sakinleştirici bir çay arıyorsanız yaseminli bitki çayı eşsiz aroması ile hem sizi hem de ruhunuzu sarıp sarmalar.

Yaseminli Bitki Çayının Demlenme Süresi Nedir?
Yasemin bitki çayı mis gibi kokusu olan ve aynı anda içinizi ısıtacak özel bir çaydır. Hatice Teyze yaseminli bitki çayı hazırlamaya kireçsiz suyunuzu ısıtmakla başlayabilirsiniz. İster french press isterseniz de porselen bir demlik içine önce sıcak suyu sonra da yasemin çayından 1 yemek kaşığı kadar ekleyin. Demlenme süresi bu tür bitki çaylarında genellikle 5 dakika civarı sürer.

Tatlandırıcı olarak da doğal bal ya da birkaç damla limon suyu aromalandırma açısından iyi bir alternatif olabilir. Çayınız usul usul demlenirken siz de o sırada porselen çay takımınızın en nadide parçalarından bir fincan seçebilirsiniz. İçerisine demlenmiş Hatice Teyze yaseminli bitki çayı koyabilir ve bu hazzın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yaseminli Bitki Çayının Kullanım Amaçları Nelerdir?
Yapılan araştırmalara göre yasemin bitkisinin tam bir antioksidan deposu olduğu söylenir. Bağışıklık sisteminin zayıfladığı dönemlerde vücudu onarıcı etkileri olur. Kanser gibi büyümesinin sakıncalı olduğu düşünülen kötü hücrelerin oluşumunu ve üremesini yavaşlattığı savunulur.
Yasemin kokusunun aynı zamanda sinirleri gevşettiği de bilinir. Ayrıca metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olur. Siz de sayfamızdan Hatice Teyze yaseminli bitki çayı siparişi verip kendinize en doğalından güzel bir iyilik yapabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR