Loading..
   < >

   Süper bir gıda olan bakliyat, yüksek demir ve çinko içeriği, glutensiz ve düşük glisemik endeksli oluşu, protein, mineral ve B vitaminleri açısından zenginliği ile sofraların vazgeçilmezidir. Hatice teyze bakliyatları ise sarı, kırmızı ve yeşil mercimekten kuru fasulye çeşitlerine, nohut ve bulgurdan kuru baklaya kadar en doğal ve en sağlıklı bakliyatları sunarak adeta şifa dağıtıyor.

   Organik Bakliyatlar
   Kültürümüzde kuru fasulye veya nohut denildiğinde yanına hemen pilav yakıştırılır ve ayran ya da cacıkla sofralar tam bir şölene dönüşür. Organik gıdaların ne kadar sağlıklı olduğunun her geçen gün vurgulandığı günümüzde, bakliyat olarak kuru fasulyeden nohut ve bulgura her çeşit doğal ürünün bulunduğu Hatice Teyze ile artık aradığınız tüm bakliyat çeşitlerinde siparişleriniz 1-4 gün içinde adresinize teslim ediliyor.

   Kalp hastalıklarına karşı koruyan, kan şekerini düzenleyerek diyabeti kontrol altına almayı sağlayan, kolesterolü düşüren, mide rahatsızlıklarına, ince ve kalın bağırsak hastalıklarına iyi gelen, lifli yapısı sayesinde tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı olan en sağlıklı bakliyatlar için başka bir adres aramanıza gerek yok.

   Eskiden sadece ‘bilenlerin bildiği’ maş fasulyesi, yüksek posalı içeriği ve lezzetiyle artık sofralarda yemek ve salata olarak kendine yer buluyor. Gaziantep’in temiz toprağında doğal yollarla Hatice Teyze markası için yetiştirilen Hatice Teyze Maş Fasulyesi, piyazı ve yemeği ile sofralarınızın başköşesine yerleşmeye aday.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   18,00 TLKDV Dahil

   Kaliteli karbonhidrat tüketimine artan ilgi, bizi kuru börülcenin faydalarına götürmekte. Hatice Teyze için özel olarak Aydın'da üretilen Hatice Teyze Kuru Börülce (karagöz) içeriğinde bulunan C vitamini, bitkisel proteinler, azot ve nişasta ile bir hazine gibi. Görünümüyle fasulyeye çok benzeyen Hatice Teyze Kuru Börülce, mutfağına Ege rüzgarları taşımak isteyenlere geliyor. Özellikle salatalara bambaşka bir dokunuş katıyor.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   19,00 TLKDV Dahil

   Konya ovasının bereketli topraklarında yetişen Hatice Teyze’nin doğal köy buğdayı Anadolu lezzetlerinin olmazsa olmazı. Bal, pekmez ve cevizle karıştırarak çocuklarınıza sağlıklı bir tatlı, et suyu ve nohutla ailenize en lezzetli çorbayı hazırlamanız kaçınılmaz. Lifli yapısı sayesinde uzun süre tok tutma yeteneğine sahip.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   17,00 TLKDV Dahil

   Mardin'in buram buram otantizm kokan evlerinde, özel olarak Hatice Teyze için hazırlanan Kavrulmuş Şehriyeli Bulgur, sağlıklı özel bakliyat torbasıyla geliyor ve mutfağın başköşesindeki yerini alıyor. Süte batırıldıktan sonra kurutulan bu bulgur ile ana yemeklerin tamamlayıcısı pilavlar yapabilir, hem ruhunuzu hem sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   19,00 TLKDV Dahil

   Kökeni Akdeniz olan ve ilk çağlardan beri bilinen sarı mercimek, lifli yapısı ve yüksek bitkisel protein içeriği sayesinde veganların daimi gıdası. Vücut direncine destek olmak için tüm kimyasal formülleri harekete geçiriyor.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   17,00 TLKDV Dahil

   Kırmızı mercimek herkesin mutfağında bulunan ama öyle çok da faydası yokmuş gibi görünen bir baklagil. Hatice Teyze Kırmızı Köy Mercimeği, uzun süre tok tutan özelliği sayesinde diyetlerin önemli gıdalarından. Vitamin ve protein içeren yapısı, onu enfes yemeklerin şifalı ilham kaynağı yapıyor.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   17,00 TLKDV Dahil

   Ege kıyılarının vazgeçilmez mezesi gambilya, Hatice Teyze sayesinde sadece bir yaz zevki olmaktan çıkıyor, yılın tüm mevsimlerinde sofralara taşınıyor. Demir ve kalsiyum açısından zengin, üstelik oldukça lezzetli olan gambilyayı, zeytinyağı ve soğanla karıştırıp kaynatın, soğuyup hafif sertleşince üzerine Hatice Teyze kırmızı pulbiber, halka soğan ve zeytinyağı ekleyin, Ege’yi evinize getirin.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   22,00 TLKDV Dahil

   Herkes adını bilir ama herkes farkını bilmez. İspir fasulyesinin diğer fasulyelerden farkı, hem tadı, hem de protein açısından zengin olan yapısı. Erzurum'da Hatice Teyze için özel olarak üretilen Hatice Teyze İspir Fasulyesi, en iyi arkadaşları olan pilav ve turşu ikilisiyle efsaneleşmiş bir ekip.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   26,00 TLKDV Dahil

   Ülkemizde taze nohut, yeşil nohut, deli nohut, delice nohut gibi isimlerle bilinen dağ nohudu, yemeklik kuru nohudun tam olgunlaşmamış hali. Hatice Teyze Deli Nohut, tam bir mineral deposu. Sebze yemeklerine, salatalara bir avuç atın, lezzete lezzet katın.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   24,00 TLKDV Dahil

   Hammaddesi buğday olan bulgur, pirinçten çok daha besleyici bir besin maddesi. Anadolu’nun geleneksel yiyeceği, dünyada ilk işlenen gıda maddelerinden biri. Yozgat’ın köylerinden evlere taşınan Hatice Teyze köftelik bulguru, geleneksel yöntemlerle buğdayın kaynatılması, kurutulup kabuğunun soyulması ve taş değirmende öğütülmesiyle elde ediliyor. Tahıl grubu beslenme piramidinin en alt basamağındaki bu değerli besin maddesi, sofraların vazgeçilmezlerinden.

   • Miktar: 500 gr.
   • Kargo Süresi: 3 iş günü
   ADET
   16,00 TLKDV Dahil